Hokej.sk Hokej.sk

Nóri idú do Švajčiarska aj s Voldenom a Karterudom
zdroj: jäzva

Nóri idú do Švajčiarska aj s Voldenom a Karterudom

V nominácii hokejistov Nórska na turnaj NaturEnergie Challenge vo švajčiarskom Vispe (12. a 13. decembra) nechýba Jörgen Karterud, ktorý oblieka dres HK Poprad v Tipsport Lige. V kádri Pettera Thoresena je aj brankár Lars Volden, ktorý v sezóne 2016/2017 pôsobil v Dukle Trenčín. V silnej zostave pricestuje do Vispu aj Olympijský výber Ruska, v zostave ktorého sú hráči z Kontinentálnej hokejovej ligy. Domáci tréner Patrick Fischer sa bude spoliehať najmä na služby Svena Andrighetta z Avangardu Omsk, ktorý v predchádzajúcich piatich rokoch pôsobil v zámorskej NHL.

nominácia Olympijského výberu Ruska:
Brankári:
Iľja Konovalov (Lokomotiv Jaroslavľ), Ivan Bočarov (Dinamo Moskva), Ivan Fedotov (Traktor Čeľabinsk)
Obrancovia: Nikolaj Demidov, Andrej Jermakov (obaja Sibir Novosibirsk), Zijat Pajgin, Damir Šaripzjanov (obaja Neftechmik Nižnekamsk), Jegor Voronkov (Viťaz Podoľsk), Grigorij Dronov (Metallurg Magnitogorsk), Iľja Karpuchin (Traktor Čeľabinsk), Vadim Kudako (Severstaľ Čerepovec)
Útočníci: Artur Kajumov, Nikolaj Kovalenko, Pavel Kudrjavcev (všetci Lokomotiv Jaroslavľ), Vladimír Brjukvin, Ivan Igumnov (Dinamo Moskva), Vladislav Kodola, Bogdan Jakimov (obaja Severstaľ Čerepovec), Andrej Altybarmakjan (HK Soči), Alexej Byvaľcev (Viťaz Podoľsk), Arťom Galimov (AK Bars Kazaň), Alexander Dergačov (SKA Petrohrad), Sergej Tolčinskij (CSKA Moskva), Maxim Cypľakov (Spartak Moskva). Tréner: Oleg Brataš

nominácia Švajčiarska:
brankári:
Reto Berra (Fribourg-Gottéron), Robert Mayer (Servette Ženeva)
obrancovia: Dominik Egli (SC Rapperswil), Michael Fora (HC Ambri-Piotta), Philippe Furrer (Fribourg-Gottéron), Roger Karrer (Servette Ženeva), Romain Loeffel (HC Lugano), Christian Marti, Dario Trutmann (obaja Zürrich Lions), Ramon Untersander (SC Bern)
útočníci: Andres Ambühl (HC Davos), Sven Andrighetto (Avangard Omsk), Alessio Bertaggia (HC Lugano), Enzo Corvi (HC Davos), Denis Hollenstein, Pius Suter (obaja Zürrich Lions), Tanner Richard, Noah Rod (obaja Servette Ženeva), Simon Moser, Vincent Praplan, Thomas Rüfenacht, Tristan Scherwey (všetci SC Bern). Tréner: Patrick Fischer

nominácia Nórska:
brankári:
Jonas Arntzen (Örebro), Lars Volden (Malmö)
obrancovia: Henrik Holm (Stavanger), Max Krogdahl (Frisk Asker), Erlend Lesund (Rögle), Jonas Holos (Linköping), Mattias Nörstebö (Mora IK), Christian Bull (Storhamar), Kristian Östby (Sparta Sarpsborg), Hakon Pedersen Löken (Sparta Sarpsborg), Christian Kasastul (Frisk Asker)
útočníci: Mathias Trettenes, Ludvig Hoff, Kristian Forsberg (všetci Stavanger Oilers), Samuel Solem (Brynäs), Henrik Knold (Sparta Sarpsborg), Magnus Brekke Henriksen, Tobias Lindström (obaja Välerengen), Erik Salsten, Martin Rönnild (obaja Storhamar), Jörgen Karterud (Poprad), Gustav Willman Borvik (Kristianstad IK), Viktor Granholm (Frisk Asker), Alexander Reichenberg (Oskarshamn), Thomas Valkvae Olsen (Leksand IF). Tréner: Petter Thoresen

program turnaja:
štvrtok 12. decembra
16.15 Olympijský výber Ruska - Slovensko
19.45 Švajčiarsko - Nórsko

piatok 13. decembra

16.15 Nórsko - Olympijský výber Ruska/Slovensko
19.45 Švajčiarsko - Olympijský výber Ruska/Slovensko

Odporúčame

ProFutbal.sk