HOKEJ.sk HOKEJ.sk

MS v hokeji na Slovensku predbehlo na Google len jedno meno
zdroj: TASR

MS v hokeji na Slovensku predbehlo na Google len jedno meno

V súvislosti s končiacim sa kalendárnym rokom 2019 zverejnila spoločnosť Google, ktorá prevádzkuje populárny internetový vyhľadávač, najčastejšie vyhľadávané kľúčové slová na internete za uplynulých dvanásť mesiacov. Medzi nimi zanechali výraznú stopu slovenské aj športové udalosti či mená.

Svetový hokejový šampionát na Slovensku ovládol rebríček trendov nielen z pohľadu športových udalostí, ale počtom vyhľadávaní prevýšil takmer všetko. V rebríčku trendov na vyhľadávači Google obsadil druhú priečku. Vyhľadávanejším bol v roku 2019 na Slovensku iba Karel Gott. Legendárny český spevák zomrel začiatkom októbra. „Nestáva sa často, že je to práve udalosť z konca roka, ktorá obsadí prvú priečku vo výročných rebríčkoch. Síce sa jednalo o smutnú správu, a to o odchod Karla Gotta, zároveň to ale poukazuje na fakt, akou veľkou osobnosťou bol a aký blízky vzťah k nemu Slováci prechovávali,“ komentuje tohtoročný rebríček PR manažérka Googlu pre Českú republiku a Slovensko Alžbeta Houzarová

„Top Trendy ovládli skutočne výnimočné udalosti, užili sme si Majstrovstvá sveta v hokeji, ktoré sa na Slovensko vrátili po deviatich rokoch a pozastavovať sa nad záujmom o Tour de France (čítajte Petra Sagana), by bolo zrejme úplne naivné. Veľké veci sa diali aj na slovenskej politickej scéne, čoho dôkazom je záujem o prezidentské aj európske voľby. Tento rok v rebríčku absentuje televízna zábava, úplne postačil záznam z ustanovujúceho zasadnutia zastupiteľstva obce Fekišovce,“ predstavila v tlačovej správe desiatku najvyhľadávanejších kľúčových slov.

Trendy vo vyhľadávači Google na Slovensku v roku 2019

1. Karel Gott
2. Majstrovstvá sveta v hokeji
3. Prezidentské voľby
4. Tour de France
5. Žihadielko
6. Notre Dame
7. Eurovoľby
8. Zuzana Čaputová
9. Fekišovce
10. Ples v opere

Z hokejového pohľadu je zaujímavý aj rebríček najtrendovejších slovenských osobností. V ňom sa objavil na tretej priečke bojovník MMA Attila Végh, ktorého súboj s jeho českým náprotivkom sa stal najsledovanejším YouTube videom na Slovensku, tesne za ním nasledovala lyžiarka Petra Vlhová, ktorá v tejto sezóne obsadila vo Svetovom pohári druhé miesto. Záver reprezentačnej aj klubovej hokejovej kariéry oznámený na domácom hokejovom šampionáte zase na desiate miesto vyšvihol hokejovú legendu Ladislava Nagya. Predbehli ho len politici Zuzana Čaputová, Anton Hrnko, Štefan Harabin, Anna Bubeníková a Maroš Šefčovič, respektíve speváčka Jana Kirschner a medzi najvyhľadávanejšie mená sa - nielen na polícii - dostala aj Alena Zsuzsová.

Trendy v kategórii „Slováci a Slovenky“

1. Zuzana Čaputová
2. Anton Hrnko
3. Attila Végh
4. Petra Vlhová
5. Štefan Harabin
6. Alena Zsuzsová
7. Jana Kirschner
8. Anna Bubeníková
9. Maroš Šefčovič
10. Ladislav Nagy

Z pohľadu športových podujatí boli MS v hokeji jednoznačný víťaz, na siedme miesto sa vyšvihli Majstrovstvá sveta v hokejbale, ktoré sa v júni takisto konali na Slovensku a Slováci na nich získali už svoj piaty titul. Najvyhľadávanejším zápasom na Google bol hokejový súboj Slovensko vs. Kanada, v najlepšej desiatke sú aj ďalšie reprezentačné zápasy proti Fínsku, Nemecku, Francúzsku či Dánsku.

Viac o futbalových podujatiach sa dočítate na ProFutbal.sk.

Trendy v kategórii „Športové podujatia“

1. Majstrovstvá sveta v hokeji
2. Tour de France
3. Oktagon 15
4. Wimbledon
5. Australian Open
6. Majstrovstvá sveta v lyžovaní
7. Majstrovstvá sveta v hokejbale
8. Majstrovstvá sveta v biatlone
9. Kvalifikácia na EURO 2020
10. Rely Dakar

Trendy v podkategórii „Športové duely“

1. Slovensko – Kanada (hokej)
2. Slovensko – Chorvátsko (futbal)
3. Végh vs. Vémola (Oktagon)
4. Slovensko – Fínsko (hokej)
5. Slovensko – Wales (futbal)
6. Slovensko – Nemecko (hokej)
7. Barcelona – Slávia Praha (futbal)
8. Slovensko – Francúzsko (hokej)
9. Slovensko – Maďarsko (futbal)
10. Slovensko – Dánsko (hokej)

Viac sa ohľadom aktuálnych tém dočítate na Mobil.sk, všetky rebríčky vyhľadávaní nájdete na Google.sk.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2019

Pozri viac

ProFutbal.sk