HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Reprezentačná prestávka plná radosti, punču i charity
zdroj: foto HC 05

Reprezentačná prestávka plná radosti, punču i charity

Reprezentačnú prestávku využili tipsportligové tímy na krátky oddych, množstvo tréningov, ale našli si aj čas pre svojich fanúšikov.

Hokejisti majstrovskej Banskej Bystrice navštívili útulok pre matky s deťmi Debora, kde obdarovali detičky a strávili tam príjemné popoludnie v spoločnosti Mikuláša. To však nebolo ani zďaleka všetko. "Barani" totiž navštívili aj Centrum pre rodiny a deti, ako aj pacientov v bystrickej Rooseveltovej nemocnici na oddelení hematologie a onkológie.

foto HC05

Hráči lídra tabuľky z Bratislavy si užili Mikuláša so stovkou detí. 

„Akcia mi je známa, som tu už niekoľkýkrát. Vždy keď som doma v Bratislave, rád prídem. Aj toho roku bolo detí obrovské množstvo, teší nás, že sme ich svojou prítomnosťou potešili. Vidno, že ich hokej baví, verím, že im to vydrží a časom ich možno uvidíme v našich pozíciach," povedal Patrik Bačík pre hcslovan.sk. 

Akcie s vyše stovkou detí sa zúčastnili okrem Bačika aj kapitán Michal Sersen, brankár Roman Sabo a útočníci Roman Kukumberg a Marek Sloboda.

Hokejisti HC Košice navštívili vianočné trhy v centre mesta a následne sa tam prezentovali v pozícii predavačov.

Do pozície predavačov vianočného punču sa vžili aj hokejisti HK Poprad a MHK 32 Liptovský Mikuláš.

Po tom, čo podporili darovanie krvi hráči Michaloviec a Nových Zámkov, nasledovali ich aj hokejisti HKM Zvolen. V rámci Červeno-modrej kvapky pre život sa pripojila k darcom štvorica Juraj Hollý, Ján Chlepčok, Jakub Dubina a Martin Magdolen. 

Z uvedenej pätorky zástupcov HKM vyradili zdravotníci brankára Juraja Hollého, ktorému v realizácii šľachetného činu zabránili prísne zdravotné predpisy, jeho spoluhráči však šancu zasadnúť do odberného kresla dostali. Všetci ju zvládli s úsmevom a riaditeľ marketingu HKM Miroslav Brumerčík pre fb stránku Zvolena povedal: "Každoročne sa nám darí rozšíriť rady darcov krvi o niekoľkých prvodarcov. Tentoraz prevzali štafetu naši mladíci a dokázali, že pod Pustým hradom vyrastajú nielen talentovaní hokejisti, ale aj zodpovední ľudia. Sme radi, že sme mohli prispieť a znovu boli súčasťou tejto prepotrebnej predvianočnej akcie“

Zvolenčania zároveň absolvovali aj zaujímavú hodinu angličtiny. Vzhľadom na tím prešpikovaný zámorskými hráčmi išlo o výborný nápad.

V Michalovciach si po odbere krvi zašportovali. Hokejisti spojili sily s futbalistami a spoločne sa predstavili v exhibičnom florbalovom zápase proti hráčkam Eastern Wings Michalovce.

Eastern Wings Michalovce - MFK Zemplín/HK Dukla Ingema Michalovce 4:5

Góly: 4. M. Sokirka, 23. Konkoľ (I. Tomčo), 39. Petrová, 39. I. Tomčo - 1. Safaralejev (Borov), 26. Safaralejev, 30. Safaralejev (Toma), 38. Vorobjov (Žofčák), 40. Toma (Lalancette)

Hráči Nitry boli rozdať prvú várku plyšákov, ktoré pristáli na ich ľadovej ploche v rámci každoročnej akcie a potom si užili zápas Winter Classic proti tímu Los Amateros Šaľa.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: MHk 32 Liptovský Mikuláš

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

ProFutbal.sk