Hokej.sk Hokej.sk

Hovorka o príchode do Kladna: Jágr mi volal v noci. Najskôr trénoval, potom úradoval
zdroj: jäzva

Hovorka o príchode do Kladna: Jágr mi volal v noci. Najskôr trénoval, potom úradoval

Viac ako mesiac trvala nepríjemná sága odchodu Mareka Hovorku z Pardubíc. Hneď, ako rozviazal zmluvu s „pernikármi“ si slovenský útočník našiel nového zamestnávateľa, keď už dva zápasy odohral za Kladno. V Třinci bol pri zisku bodu po prehre v nájazdoch, aby následne prispel asistenciou k výhre nad Hradcom Králové.

V debutovom dueli v drese „rytierov“ odohral tridsaťpäťročný veterán rovných 19 minút, v piatkom súboji takmer 17. „Na to, že som nastúpil proti Třincu po mesačnej pauze, som sa cítil na ľade super. Nastúpil som s čistou hlavou, hral schuti. Okrem oslabení som bol v akcii stále, chodil som na každú presilovku. Už som potreboval zápas, mať pokoj od vecí, čo sa udiali. Som na inom mieste, znova môžem myslieť na hokej a pomôcť novému klubu,“ konštatoval.

Z dvoch zápasov, do ktorých Hovorka zasiahol, získalo Kladno štyri body. „Bod z Třinca je pre nás super, má cenu zlata, hoci, mohlo ich byť aj viac. Mal som šance na to, aby sme duel vyhrali. Ešteže sme si všetko vynahradili doma proti Hradcu,“ tešil sa vicemajster sveta z roku 2012.

Marek Hovorka


Šikovný útočník sa do Kladna vrátil po siedmich rokoch. Najradšej by už zabudol na nepríjemné obdobie z Pardubiciach, ktoré mu dalo do života ďalšiu lekciu. „Za klub by som pritom nechal na ľade i dušu… To, čo sa stalo vnímam ako poučenie do života. Stále ma má čo prekvapiť. Musím sa poučiť aj z vlastných chýb, na druhej strane aspoň lepšie vyselektujem, komu môžem veriť a komu nie,“ priznal.

Ako vnímal obdobie pomyselného vákua, keď bol stále pod zmluvou, ale nemohol trénovať s áčkom? „Povedali mi, že ma vyhadzujú, ale nemal som ukončenú zmluvu. Presťahoval som sa do kabíny juniorky, kde som trénoval s mladíkmi. Bol som tam dva a pol týždňa. Kontakt s kabínou A-tímu som mal minimálny, keďže chalani chodili na ľad a my večer. Nevedel som, čo a ako bude, potom sme sa ale dohodli na konci zmluvy. Akonáhle sa tak stalo sa mi ozval Jaromír Jágr. Mali sme dlhý, otvorený rozhovor a dohodli sme sa,“ prezradil a pokračoval: „Jardove číslo som mal uložené v telefóne, vedel som, kto mi volá. Napokon, cez deň mi písal správu, že sa večer ozve. Stalo sa tak až o tri štvrte na jedenásť, po jeho nočnom tréningu. Už som bol aj trochu rozospatý, ale stále som čakal, že sa ozve. Povedal mi, aké má predstavy so mnou, kde by ma rád videl, povedal čo-to o systéme mužstva.“

Marek Hovorka (8)



Zahrať si po boku žijúcej hokejovej legendy je výzvou pre každého hráča, Hovorku nevnímajúc. „Mal som tú možnosť už v roku 2012, vtedy ešte pôsobil v NHL. Nebudem tajiť, že ma to veľmi láka. Jarda sa musí dať čo najskôr dokopy, potrebujeme ho ako mužstvo.“

Apropo, pridal by sa Hovorka k Jágrovi niekedy na jeho nočný tréning? „Musím sa s ním o tom porozprávať, ale je to lákavá ponuka. Akurát neviem, či by som potom nebol mesiac odpálený,“ povedal so smiechom.

Hovorka prišiel do známeho prostredia. V kabíne sa stretol aj s hráčmi, po boku ktorých nastupoval pred siedmimi rokmi, či viacerými krajanmi. „Dve tretiny kádra som poznal. Všetko fajn. V každom klube je i viacero Slovákov, podobne ako tu. Viem, že tu je i Martin Réway, ale s ním som sa spoznal až na mieste. V národnom drese sme sa míňali, inde sa naše cesty nemali kde spojiť. Škoda, že je opäť zranený, aj jeho potrebujeme. Verím, že všetci chalani, ktorých trápia zranenia, sa dajú čím skôr dokopy, nech sme silnejší,“ dodal Hovorka.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Kladno

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

ProFutbal.sk