Žiar strelil takmer 20 gólov, Humenné znovu prehralo, Gelnica stúpa hore
zdroj: facebook.com/hkmskziar

2. liga ponúkla posledné kolo v roku 2019 a to 21. 12. 2019. Zápasy skončili s rôznymi zaujímavými výsledkami.

Púchov, ktorý stále vedie západnú tabuľku nastúpil na stretnutie proti jeho prenasledovníkovi Dolnému Kubínu. V prvej tretine si Púchovčania vyprodukovali pohodlný dvojgólový náskok, no v druhej tretine boli aktívnejší Kubínčania a gólom Luptáka znížili na 1:2. Domáci sa na 2 minúty dostali aj do vedenie, no hostia ďalšie zaváhanie nemohli pripustiť aj tak si po výhre 5:3 odnášajú domov 3 body.

Žiar nad Hronom nastúpil proti maďarskému účastníkovi Budapešti. Po výhre 8:7 pp nad Púchovom rozobrali svojho nasledujúceho súpera dvojciferne 16:2. Za Žiar nastupujú aj dve legendy slovenského hokeja, Jozef Stümpel a Marek Uram. Novovzniknutý klub tak môže aj vďaka nim dvom vynikať zo slovenskej druholigovej scény. V dnešnom zápase spolu zaznamenali 9 bodov.

Outsider skupiny B Gelnica, ktorý mal po desiatich zápasoch na konte tri body, sa rozbehol veľmi rýchlo. Keď v minulom zápase vyhrali nad Trebišovom 6:1, proti Sabinovu sa blížili k desaťgólovej hranici a po výhre 9:4 poskočili na postupovú siedmu priečku v tabuľke. V zápase vynikali dvaja hráči, Jakub Lapšanský a Lukáš Laškody, ktorý nazbierali 5 resp. 6 bodov.

HK Bardejov, ktorý mal pred sezónou vyhliadky na prvé dve priečky stratil veľké množstvo bodov . Z posledných šiestich duelov bodovali len raz. Dnes mali takisto aj smolu na hokejkách, pretože v 58. minúte strelil za Kežmarok rozhodujúci gól Kolesár.

Humenné, ktoré v ostatnom kole porazilo vedúcu Rimavskú Sobotu 4:3 pp dnes čelilo tretiemu tímu tabuľky, Sanoku. Poľský tím s kvalitným útočníkom Strzyžowskim dnes dokázalo poraziť Humenčanov tesne 1:0 a tým pravdepodobne zaistili Rimavskej Sobote prvé miesto.

Skupina A (Západ)
MHK Dolný Kubín – MŠK Púchov 3:5 (0:2, 3:1, 0:2)

Góly: 23. Lupták (Jonák, Hricko), 33. Hricko (Bukna), 39. Hančiak (Michalica) - 2. Šimíček, 8. Romanov (Prus, Dmitriev), 33. Šimíček, 41. Zúbek (Romanov, Haluška), 54. Dmitriev (Putala)

HK Iskra Partizánske – HK Brezno 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)
Góly: 5. Bezák (Dušička, Ondruš), 6. Tvrdík (Mihalík, Káčer), 12. Smatana, 29. Peniaška (Ondruška, Paduch), 46. Káčer (Mihalík, Tvrdík) – 10. Zemančík (Šebest, Koštial)

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – PHC Budapest 16:2 (3:0, 7:1, 6:1)
Góly: 2. Tatár (Srnka), 4. Mihalík (Stümpel), 12. Stümpel (Dobrý, Pohánka), 23. Tatár (Magdolen, Srnka), 25. Goga (Jakubík, Uram), 32. Jakubík (Uram, Goga), 38. Srnka (Janovský, Iždinský), 38. Mihalík (Stümpel, Dobrý), 38. Goga (Jakubík, Uram), 40. Srnka (Magdolen, Iždinský), 46. Tatár (Iždinský), 48. Molnár (Dobrý, Mihalík), 51. Stümpel (Mihalík, Molnár), 53. Daniš (Baran, Bitala), 54. Dobrý (Mihalík, Stümpel), 58. Jakubík (Goga, Uram) – 24. Antal, 51. Hódi)

HK 91 Senica – Bratislavský hokejový klub 4:5 pp (1:1, 1:3, 2:0 – 0:1)
Góly: 20. Dolinajec (Daniel), 25. Dolinajec (Planka), 45. Majerčík (Pavlík), 46. Planka (Dolinajec) – 19. Daráš (Ernst, Paleček), 25. Glemba (Bednarič, Halabrín), 30. Glemba (Bednarič, Halabrín), 37. Daráš (Ernst, Halabrín), 61. Daráš (Jastrabík)

Skupina B (Východ)
HK Sabinov – HC Rebellion Gelnica 4:9 (2:4, 0:2, 2:3)

Góly: 1. Mišenko (Duplinský, Vilček), 6. Lamač (Duplinský), 53. Lamač (Bortňák, Ferenc), 58. Ferenc (Lamač, Bortňák) – 7. Dravecký (Harendáčik, Laškody), 7. Gurčík (Chmeľ, Šveda), 15. Cvengroš (Chmeľ, Lapšanský), 17. Lapšanský (Dravecký, Laškody), 21. Lapšanský (Laškody, Findura), 37. Hajduk (Skokan, Jabrocký), 45. Dravecký (Lapšanský, Laškody), 48. Lapšanský (Laškody, Grega), 56. Laškody (Hajduk, Kostyšák)

HK Bardejov – MHK Kežmarok 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)
Góly: 19. Lopáček (Osuský), 20. Renčok (Leščišin) – 24. Zwick (Ištocy, Leško), 37. Zavalniuk (Ištocy), 58. Kolesár (Pisarčík, Ištocy)

HK 2016 Trebišov – MHk 32 Liptovský Mikuláš B 6:2 (3:2, 2:0, 1:0)
Góly: 9. Franc (Stríž Š., Stríž T.), 9. Dancsák (Kobeľa), 11. Franc (Striž Š.), 31. Krupenko (Dancsák, Majerník), 38. Stríž T. (Majerník, Stríž Š.), 60. Majerník (Dancsák) – 18. Nechaj (Kalousek, Pawelski), 20. Kalousek (Nechaj)

UKS MOSiR Sanok – HC 19 Humenné 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 4. Zapala (Bialy, Rapala)