Hokej.sk Hokej.sk

Vyrastal s desiatkami bratrancov a sesterníc. Coyle: Boston je v mojej krvi
zdroj: TASR/AP

Vyrastal s desiatkami bratrancov a sesterníc. Coyle: Boston je v mojej krvi

Málo kto si vie predstaviť 72 bratrancov, či sesterníc len z otcovej strany. No absurdnejšie je, že ešte viac ich mal aj z matkinej strany. „Ak by sa všetci stretli na jednom mieste, dve veci sú isté: Nastal by veľký hluk a z každej strany by sa riešil hokej.“ 27-ročný stredový hráč žil hokejom od malička a viedli ho k nemu aj dve hviezdy, Bobby Sheehan a Tony Amonte, ktorí sú taktiež jeho bratranci.

Coyle vyrastal vo Weymouthe, na juhu Bostonu. Od malička trávil svoj čas niekde ľade alebo snívaním o hokeji. Samozrejme, jeho hlavným životným cieľom bolo sa presadiť v NHL. Do profesionálneho tímu sa dostal ako 15-ročný, keď si obliekal dres Weymouth High. „Kapitánom v tíme bol Tim King. Bol našim najlepším hráčom a, neuveríte, aj mojim bratrancom,“ povedal pre The Players Tribune Coyle

Hlavným cieľom každej strednej školy bolo dostať sa na Super Eight, čo bola súťaž medzi školami. Kvalifikovali sa tam tímy, ktoré boli úspešné počas sezóny. Coylova škola prehrala počas základnej časti len raz z dvadsiatich zápasov. Každý vyhraný zápas na Super 8 bol pre mladíkov niečím špeciálnym. Coylemu a jeho tímu sa podarilo vyhrať všetky na ceste do finále. Práve tam padli s výsledkom 1:6 proti Boston College High.

100. gól Coyleho

zdroj: youtube.com

Coyleho najväčším idolom je Patrice Bergeron. Vtedy 12-ročný mladík mal česť stretnúť sa s útočníkom. Bolo to, keď v Národnej hokejovej lige bol lock-out (prerušenie súťaže) a Bergeron nastupoval za B-tím Bostonu Providence Bruins. "Stále si pamätám, ako sme všetci stáli okolo štadióna, len aby sme nahliadli do riadneho, profesionálneho života hráča NHL. Keď prišiel Patrice, boli sme všetci nabudení. Všetkým chalanom podával ruky a podpisoval autogramy. Pamätám si, že jeden zo spoluhráčov chcel od neho veľké objatie a on s tým bol v pohode," zaspomínal na prvé stretnutie s Bergeronom.

Charlie sa dozvedel, že bude draftovaný do NHL, no miesto svojho pôsobiska zatiaľ nevedel. "Bol som uviaznutý z toľkej neistoty, kedy som nemal žiadne odpovede a len refreshoval Twitter s dúfaním, že tam nájdem novinky," vyjadril sa Coyle

Po čase, keď sa "medvede" viac zviditeľňovali, chyrovalo sa o ňom, že si ho vydraftujú, ale snažil sa svoje túžby nezveličovať. "Ja za Boston? V mojom rodnom meste? Hrať vedľa Zeeho a Bergyho? Poďme na to, je to rozprávkové," povedal potešene. 

Charlie Coyle v zápase proti Columbusu (foto: TASR/AP)
Charlie Coyle v zápase proti Columbusu (foto: TASR/AP)

Každý hráč v tíme má dve voľné vstupenky na zápas, čo podľa Coyleho nie je vždy výhodou. "Nie je to až také vtipné, keď s každým, s kým ste údajne alebo nejasne prepojený býva v Bostone a je obrovský fanúšik Bruins. Keď som sem prvý krát prišiel, mal som ľudí, s ktorými som sa nerozprával od základnej školy, ktorí odo mňa pýtali lístky," polemizoval Coyle.


Nakoniec sa do Bostonu, po 6-ročnom pobyte v Minnesote, dostal Coyle v sezóne 18/19. „Moje prvé myšlienky, mimo hokeja, boli, že budem v kruhu vlastnej rodiny. Okrem množstva bratrancov a sesterníc som mal dve staré mamy, ktoré pre mňa znamenajú život. Vedel som, že bývaním v Bostone s nimi strávim kopu času,“ potešil sa Coyle, ktorý sa k „medveďom" pripojil, keď mali 19-zápasovú víťaznú šnúru. 

Momentálne hviezdi 191-centimetrový v treťom útoku "medveďov" a o jeho úspešnosti hovorí aj štatistika kanadských bodov. V 38 zápasoch zaznamenal 19 bodov, čo mu dáva 0,5 bodu na zápas. 

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Boston Bruins

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

ProFutbal.sk