Hokej.sk Hokej.sk

Dojemná rozlúčka Čiliaka, diváci skandovali jeho meno: Neveril by som, Zlín mi ostane v srdci
zdroj: jäzva

Dojemná rozlúčka Čiliaka, diváci skandovali jeho meno: Neveril by som, Zlín mi ostane v srdci

Slovenský brankár Marek Čiliak ukončí ku koncu roka svoje hosťovanie v českom tíme PSG Berani Zlín a vráti sa do konkurenčnej Komety Brno. S divákmi sa doma rozlúčil v sobotu čistým kontom v súboji s Kladnom pri výhre 6:0. V Zlíne strávil tri mesiace, odchytal zatiaľ 18 zápasov a pomohol k desiatim výhram.

Aj vďaka jeho fantastickej forme "barani" ukážkovo pookriali a z ašpiranta na zostup sa stal tím schopný zbierať body proti najlepším - aktuálne je s 43 bodmi na 9. tabuľkovej priečke. "Teraz je to Zlín, ktorý má byť a bojovať o popredné priečky. Chlapci na to mali stále, mužstvo sa iba nakoplo, ja som nám veril od začiatku. Konečne sa dostávame tam, kde patríme," potešilo Čiliaka v rozhovore pre idnes.cz. Na krátke pôsobenie v PSG bude mať kmeňový gólman Komety iba krásne spomienky.

"Zlín mi zostane v srdci. Ďakujem všetkým, že som tu mohol byť. Spoznal som super ľudí od rolbárov po posledného chlapa na štadióne. Veľmi si to vážim. Chcem sa poďakovať chlapcom v kabíne, vedeniu, ľuďom okolo hokeja, fanúšikom. Neskutočné. Ale všetko sa raz končí a už sa teším na partiu v Brne, na fanúšikov, na všetkých," povedal dojatý Čiliak.

Diváci ho po zápase s Kladnom ocenili skandovaným pokrikom. "Celkom ma to dojalo. Bolo úžasné, ako ma prijali. Keby mi niekto pri príchode do Zlína povedal, že to zažijem, neveril by som mu. V zápase i po ňom som mal v sebe plno emócií, vážim si to. Nula je bonbónik, ale na to nehrám. Hrá sa na tri body, tie sú dôležité," uviedol slovenský brankár, ktorý mal za Zlín ešte nastúpiť poslednýkrát v pondelok v stretnutí na ľade Liberca. "Mám ešte nejaký cieľ, ktorý som si dal a chcem ho splniť. Je to deväť bodov z troch povianočných zápasov. Čaká ma ešte duel v Liberci, ak budem chytať, a potom sa už presuniem domov."

V metropole Moravy by mal pod staronovým koučom zohrať novú rolu. Po tom, čo klub odvolal Petra Fialu, vrátil sa ku kormidlu Brňanov majiteľ klubu Libor Zábranský. "Boli sme spolu v kontakte, máme dobrý vzťah a pokračujeme v ňom. Proti trénerovi Fialovi nemôžem povedať nič zlé, ale pán Zábranský tam patrí a dúfam, že mu už nenapadne, aby odišiel."

Brno narazí na Zlín vo vzájomnom súboji už 5. januára. "Bude to ťažké. Teraz už ale budem mať úlohu v Komete. Od prvého si na to nastavím hlavu. Mám jediný cieľ a za ním pôjdem," dodal Čiliak, ktorý bielo-modrým v rokoch 2017 a 2018 vychytal ligové tituly.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

ProFutbal.sk