HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Vynútená zmena postu priniesla Meliškovi najlepší zápas
zdroj: jäzva

Vynútená zmena postu priniesla Meliškovi najlepší zápas

Už sme o tom písali viackrát, sezóna HKM Zvolen sa odvíja v sezónach. Raz je to výsledková mizéria, potom sú „rytieri“ na nezastavenie. Záver roka ich zastihol v tej lepšej fáze a v každom z posledných troch stretnutí nastrieľali poltucet.

V súboji 36. kola na ľade Miškovca to však sprvoti veľmi optimisticky nevyzeralo. V úvode štrnástej minúty prehrávali Stredoslováci 0:2, no gól Willieho Corrina zo záveru prvej časti im dodal nádej a druhú tretinu vyhrali 3:0. V poslednej desaťminútovke dorazili domácich dva góly Jakuba Meliška.

„Neviem prečo sme mali taký zlý úvod. Asi sme ťahali nohy z autobusu. Faulovali sme a nehrali sme tak dobre, ako v posledných zápasoch,“
pustil sa do hodnotenia víťazstva 6:2 v Miškovci 23-ročný obranca. 

Jakub Meliško (2)


V zostave HKM absentovalo z rozličných dôvodov až šesť hráčov a tréneri Don Nachbaur s Andrejom Podkonickým museli improvizovať. Obranca Meliško sa tak ocitol v útoku a výsledkom boli prvé dva góly v drese Zvolena.

„Pravdupovediac, stáva sa mi to každú sezónu. Keď chýba útočník, tak siahne tréner po mne,“
pousmial sa obranca, ktorý sa vrátil na Slovensko počas sezóny z francúzskeho Gapu. Predtým pôsobil v Bordeaux a extraligu dovtedy okúsil iba v dresoch Žiliny a Orange 20. „Nie je to moja rola, ale už ju poznám a som rád, že mi to vyšlo. Pri tom prvom góle som len zavrel oči a hodil to tam bekhendom. Pri tom druhom išlo o strelu z pravého kruhu. Neviem, či som niekedy strelil dva góly. Možno ešte ako žiačik. Hlavne ma však tešia tri body, pretože tu sa získavajú ťažko.“

Vydarený deň mladého obrancu figurujúceho v útočnom záskoku pochopiteľne neostali v šatni bez odozvy. „Chlapci ma v šatni podpichovali, ale to sú také príjemné podpichovačky. Všetci ma veľmi podporovali a aj na ľade sme pôsobili ako tím. Dúfam, že nám to takto pôjde aj v novom roku,“ uzavrel spokojný Jakub Meliško.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Zvolen

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk