HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Nový rok odštartuje ťahák v Bratislave, Topoľčany by radi ukončili slabšie obdobie
zdroj: foto jäzva

Nový rok odštartuje ťahák v Bratislave, Topoľčany by radi ukončili slabšie obdobie

Po silvestrovských oslavách nás čaká 33. kolo Slovenskej hokejovej ligy. Správnou nohou by radi vykročili do nového roka všetci, no úspešná môže byť iba polovica z tucta účastníkov súťaže. Hlavná pozornosť sa sústredí do hlavného mesta, kde privíta líder tabuľky piatu Spišskú Novú Ves.

Zápas kola: Bratislava - Spišská Nová Ves

Favorit kola: Dubnica

Čierny kôň kola: Považská Bystrica

Otázka kola: Dočkajú sa Topoľčany po štyroch nevydarených zápasoch plného bodového zisku?

HK ‘95 Považská Bystrica - HK Vitar Martin - 18.00 h

Martinčania sa sériou troch víťazstiev dostali na úroveň druhých Topoľčian a pred sebou už majú len Bratislavu. Panteri z Považskej Bystrice v posledných dvoch kolách prehrali, no Topoľčanom i Spišskej Novej Vsi podľahli len o gól a v tabuľke majú za sebou iba poslednú Trnavu. Martin vyhral vo všetkých troch vzájomných zápasoch, pričom stratil iba bod pri výhre 4:3 po predĺžení. V ďalších dvoch súbojoch uspel Vitar hladko 8:2 a 11:2.

náš tip: X2

HC Topoľčany - HK Skalica - 18.00 h

Žochárov nezastihol záver roka 2019 v dobrej forme. Po troch prehrách udolali Považskú Bystricu, no víťazstvo 2:1 po predĺžení nepredstavuje dôvod na jasot. Skaličania v ostatných troch kolách zabodovali, keď porazili Levice i Dubnicu a zo Žiliny priviezli bod. V aktuálnej sezóne ukoristili Topoľčany vo vzájomných zápasoch osem z deviatich možných bodov. Aj vďaka tomu majú v tabuľke o 17 bodov viac ako Záhoráci.

Náš tip: 1

MHK TSS GROUP Dubnica - HK Gladiators Trnava - 18.00 h

Štvrtá Dubnica vlastní o 33 bodov viac ako Trnava a s posledným tímom tabuľky by nemala mať vážnejší problém. Hokejisti MHK však nemajú nejakú oslnivú formu a v posledných troch dueloch prehrali. Rovnako sú na tom aj Gladiátori, ktorí to na Dubnicu vedia. V prvom vzájomnom zápase vyhrali .4:2, v Dubnici prehrali tesne 4:5 a naposledy získali doma ďalší bod za prehru 3:4 po predĺžení.

Náš tip: 1x

HK Levice - MsHK DOXXbet Žilina - 18.00 h

Levice štartujú rok svojho 90-ročného jubilea a ideálnym štartom osláv by bolo víťazstvo. Nováčik súťaže prehral štyri z posledných piatich zápasov, keď vyzrel iba na poslednú Trnavu. Bývalý účastník najvyššej súťaže spod Dubňa naopak hrá celkom solídne a z posledných štyroch zápasov vyhral tri. Vlci uspeli vo všetkých troch vzájomných dueloch sezóny (6:2, 3:0 a 4:2).

Náš tip: 2

Bratislava Capitals - HK Spišská Nová Ves - 18.30 h

Líder tabuľky privíta piatu Spišskú Novú Ves a obaja súperi odohrali záver roka 2019 vo výbornej fazóne. Capitals ťahajú päťzápasovú víťaznú sériu, Spišiaci uspeli v štyroch z posledných piatich kôl. V domácom vzájomnom súboji vyhrala Bratislava 6:0, no v oboch súbojoch na klzisku HK sa body delili. Raz vyhrali Spišiaci 6:5 po predĺžení, naposledy skompletizoval v predĺžení hetrik pri víťazstve 4:3 Tibor Varga. Zaujímavé bude porovnanie dvoch najlepších presilových hier ligy (Capitals 25,85%, SNV 24,59%).

Náš tip: 1

Odporúčame

Najnovšie z ligy: SHL

Pozri viac

ProFutbal.sk