HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Dôležité súboje na Záhorí i v Turci
zdroj: foto fb Mshk Žilina

Dôležité súboje na Záhorí i v Turci

Do rozdelenia tabuľky Slovenskej hokejovej ligy ostáva odohrať už len tri kolá a to s poradovým číslom 34. je na programe už dnes. Pravda, obsahuje iba štyri stretnutia, nakoľko duel medzi Považskou Bystricou a Bratislavou predohrali v nedeľu (0:3).

Zápas kola: Martin - Žilina

Favorit kola: Topoľčany

Čierny kôň kola: Levice

Otázka kola: Zadupú Martinčania šance svojho rivala na prvú šestku?

HK Skalica - HK Spišská Nová Ves - 17.00 h

Hlavnou témou posledných kôl bude súboj medzi Skalicou a Žilinou o poslednú pozíciu v elitnej šestke. Bližšie k nej majú Záhoráci, ktorí vedú o tri body a majú tak všetko vo svojich rukách.  Spišiaci už podobný stres nezažívajú, posledným triumfom proti Trnave si totiž definitívne zabezpečili účasť v elitnom poltucte. Tipovať jednotku však musíme aj vzhľadom na vzájomné zápasy v tejto sezóne. Vo všetkých troch totiž uspela Skalica, ktorá vyhrala doma 5:3 a na Spiši 6:2 a 4:3. 

Náš tip: 1

HK Gladiators Trnava - HC Topoľčany - 17.30 h

Gladiátori už so svojim posledným miestom neurobia nič, no Topoľčany zvádzajú vyrovnaný súboj o druhú pozíciu s Martinom. Momentálne majú zhodne po 71 bodov a dnešnú stratu si jednoducho nemôžu dovoliť. Žochári vyhrali po kratšej kríze nad Považskou Bystricou i Skalicou a tento duel by mali zvládnuť bez väčších problémov. Trnava totiž vyhrala z posledných šiestich duelov iba proti osemnástke. Vo všetkých troch vzájomných dueloch uspeli Topoľčany, aj keď dvakrát to bolo iba o gól.

Náš tip: 2

HK Vitar Martin - MsHK DOXXbet Žilina - 18.00 h

Martin zníži v prípade víťazstva šance svojho rivala na miesto v prvej šestke prakticky na minimum. Turčania však body rozdávať nemôžu, veď s Topoľčanmi zvádzajú súboj o druhú priečku. V rámci súbojov o Strečno zatiaľ na prvoligovej úrovni dominujú a uspeli vo všetkých troch prípadoch. Vlci zatiaľ ukoristili Martinu iba jediný bodík za prehru po samostatných nájazdoch v prvom súboji. Aktuálne majú obaja súperi výbornú formu. Vitar vyhral štyrikrát v rade, Žilina nestačila z posledných piatich stretnutí iba na Bratislavu.

Náš tip: 1

HK Levice - MHK TSS GROUP Dubnica - 19.00 h

Levičania obsadia po základnej časti podľa všetkého ôsmu priečku, štvrtá Dubnica má však pred Spišskou Novou Vsou krehký jednobodový náskok. Hostia by preto potrebovali plný bodový zisk. Hráči MHK získali po bode zo Skalice trojbodový triumf nad Skalicou (4:1). Nováčik súťaže vyzrel v posledných šiestich kolách iba na Trnavu. Dubničania uspeli aj vo všetkých troch vzájomných dueloch a favorit je teda jasný.

Náš tip: X2

Odporúčame

Najnovšie z ligy: SHL

Pozri viac

ProFutbal.sk