Hokej.sk Hokej.sk

Dumbovi trhajú austrálske požiare srdce
zdroj:

Dumbovi trhajú austrálske požiare srdce

Ničivé požiare sužujúce austrálsky kontinent patria medzi hlavné problémy, ktoré trápia súčasný svet. Svoju trošku pomoci sa rozhodol prispieť aj obranca Matt Dumba.

Obranca klubu Minnesota Wild venuje na pomoc austrálskym požiarnikom 11 200 dolárov. Táto suma nie je náhodná. Prostredníctvom instagramu totiž oznámil, že venuje sto dolárov za každý bod, ktorý zaznamenajú basketbalisti Minnesoty Timberwolves v súboji proti Memphisu Grizzlies. Tí následne prehrali svoj zápas 112:119. 

Dumba zároveň zverejnil niekoľko svojich fotografií z austrálskej dovolenky a odprezentoval lásku k tejto krajine.

"Po dlhej sezóne, ktorú sprevádzali zranenia, som si v Austrálii vyčistil hlavu. Do tejto nádhernej krajiny som sa zamiloval a keď sledujem aktuálnu tragédiu, tak mi to trhá srdce," uviedol Matt Dumba.

Pre pomoc Austrálii sa rozhodli aj viacerí tenisti. Austrálska tenistka Ashleigh Bartyová venuje všetky svoje prémie z turnaj WTA v Brisbane na pomoc v boji proti požiarom v jej rodnej krajine.

Austráliu sužujú niekoľko týždňov rozsiahle požiare, ktoré zničili viac ako 1200 domov a zdevastovali rozsiahle prírodné oblasti. Podľa posledných údajov majú na konte 24 ľudských životov a pol miliardy zvierat. 

"Teraz sa tu dejú oveľa väčšie a dôležitejšie veci ako tenis, o ktoré sa musíme starať. Naozaj je to hrozné, prvýkrát som videla rozsah katastrofy, keď som sa v novembri vracala domov. Potrvá dlhú dobu, kým sa dajú veci do poriadku," citoval Bartyovú web BBC.Pomoc Austrálií avizovali aj iné tenistky a tenisti. Češka Karolína Plíšková sľúbila, že za každé eso na úvodných turnajoch v Autrálii venuje 200 dolárov obetiam požiarov.

Pod rozsiahle požiare sa podpísali rekordné horúčavy a suchá. Podľa BBC požiar od 1. júla zasiahol 40-tisíc kilometrov štvorcových v Novom Južnom Walese. Dym zamoril hlavné mesto Canberra, ktoré má podľa internetového portálu Air Visual v súčasnosti najznečistenejšie ovzdušie na svete. Úrady museli zrušiť lety, zatvorili verejné budovy a dokonca začali rozdávať plynové masky.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

As you all have seen across the news and Instagram, Australia is currently in a state of emergency with devastating fires sweeping across the lands, affecting habitats, communities, killing millions of animals and taking human lives. It’s hard to understand the dramatic impact this is having sitting safely on the other side of the world, but not to long ago I was on that side of the world. After the season last year I was able to travel to Australia with my one my best friends. We travelled the entire east coast top to bottom over 2 1/2 weeks. After a long hard season dealing with injury I was able to escape and take my mind off all the what if’s. I fell in love with this beautiful country. It breaks my heart seeing the tragedy they are facing. So I want to do my part and personally donate funds to help fight these fires and hopefully motivate you to do whatever you can to help. With Minnesota being my home and the TWolves being my team I’ll be most definitely watching them tonight against the Grizzlies, I’ve decided to donate $100 for every point the T Wolves score directly to the New South Wales Rural Fire Service. Please help me by donating whatever you can to help with this cause and put an end to these fires. Whether that’s $5, $100 or even just sharing this post if you are not in a position to donate right now, every small action helps when we come together. Click the link in my bio to donate directly to the New South Wales Rural Fire Service to help fight the fires and care for the victims of this tragic event.

Príspevok, ktorý zdieľa Matt Dumba (@matt.dumba),

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Minnesota Wild

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Oddychový čas

Pozri viac

ProFutbal.sk