Hokej.sk Hokej.sk

Brankár Rinne strelil svoj prvý gól kariéry, v NHL čakali na takýto moment od roku 2013
zdroj: foto TASR-AP

Brankár Rinne strelil svoj prvý gól kariéry, v NHL čakali na takýto moment od roku 2013

Brankár Nashville Predators Pekka Rinne predviedol v súboji proti Chicagu v United Center 29 úspešných zákrokov a k tomu pridal aj gól. Trénerovi Johnovi Hynesovi tak pomohol k prvému triumfu na striedačke Predátorov.

Rinne sa stal dvanástym brankárom v histórii NHL, ktorému sa podarilo skórovať. Na gól muža v maske sme pritom čakali veľmi dlho, veď naposledy sa takýto kúsok podaril Mike Smithovi z Phoenixu Coyotes 19. októbra 2013. Fín svojim prvým gólom kariéry spečatil triumf Nashville 5:2.

"Viedli sme o dva góly a po odraze od mantinelu som tam mal čistý puk na hokejke. Mal som aj chvíľu na obhliadnutie situácie a tak som mohol vystreliť. Rád hrám s pukom a o góle som vždy sníval. V tomto prípade boli hviezdy naklonené na moju stranu," uviedol Pekka Rinne.

Radosť po góle Pekku Rinneho
TASR-AP

V histórii NHL dali brankári 15 gólov, tri zaznamenal v drese New Jersey Devils Martin Brodeur, dva za Philadelphiu Flyers strelil Ron Hextall. Osem gólov padlo po priamych strelách brankárov, v ďalších prípadoch im boli góly pripísané. Okrem Rinneho skórovali v NHL po priamych strelách aj Chris Osgood, Jose Theodore, Jevgenij Nabokov a Mike Smith.

zdroj: nhl.com

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Nashville Predators

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

ProFutbal.sk