Hokej.sk Hokej.sk

Rotácia s Tomekom i „pozornosť“ popradských fanúšikov. Valent si už zvykol
zdroj: foto jäzva

Rotácia s Tomekom i „pozornosť“ popradských fanúšikov. Valent si už zvykol

V uplynulých sezónach predstavoval Poprad najobľúbenejšieho súpera trenčianskych hokejistov. Dukla zdolala „kamzíkov“ v jedenástich vzájomných dueloch v rade, no v tejto sezóne sa karta otočila. V prvom súboji pod Tatrami ešte vyhrali žlto-červení 3:2 po nájazdoch, no ďalšie dva duely ovládli Podtatranci výsledkami 4:1 a 3:1.

„Chceli sme tu zobrať body a nemáme ani jeden. Sedem minút do konca to bolo 1:1 a my sme išli zbytočne útočiť. Podobné to bolo aj doma, kde to bolo po dvoch tretinách tiež 1:1. Asi sa nedokážeme poučiť,“ krútil hlavou po prehre pod Tatrami brankár Michal Valent. Zo štyridsiatich striel domácich hokejistov pustil za svoj chrbát iba dva góly (tretí dostala Dukla do prázdnej bránky), no ani takýto výkon k zisku bodov neviedol. Trenčín doplatil na pár chýb. Tak ako pri prvom góle, keď obrana pozabudla na hosťujúceho obrancu Adama Larkina a ten ostal zoči-voči Valentovi. „Chlapci sa tam nedohodli. Mysleli si, že už to máme a chceli zaútočiť. Chyby k hokeju patria, ale je treba sa z nich poučiť a my ich naopak opakujeme celú sezónu.

Hostí z Považia dlho držala v hre ich silná zbraň, ktorou je hra v početnej nevýhode. Trenčín ubránil všetky štyri oslabové hry a s úspešnosťou vyše 91 percent je v tomto smere najlepším tímom ligy.

„Na tom budujeme a to je super. Tá úspešnosť v oslabeniach je pekná, ale lepšie je hrať bez vylúčení,“
upozornil 33-ročný odchovanec martinského hokeja v rozhovore pre hokej.sk. „A najdôležitejšie je, aby sme vedeli vyhrávať. Teraz sme k tomu boli blízko a o to viac je to škoda. Musíme to hodiť za hlavu a pripraviť sa na náročný zápas v Košiciach.“

michal ValentMeno Michala Valenta bolo počas zápasu v Poprade najčastejšie skandovaním. Prítomní hosťujúci fanúšikovia ho vyvolávali po dobrých zákrokoch, domáci ho pokrikovali ironickým tónom.

„Je to také hecovanie a popradskí fanúšikovia sa ma vždy snažia rozhodiť. Je to však v poriadku a nevraživosť z ľadu ide po zápase bokom. Aj preto som im poďakoval,
“ pousmial sa Valent, ktorý po stretnutí zodvihol hokejku smerom k popradskému fanklubu a adresoval mu tak symbolický prejav vďaky.

Michal Valent (4)


„Kamarátstvo“ medzi skúseným brankárom a popradským publikom má hlbšie korene a bolo vybudované častým posúvaním bránky pred niekoľkými sezónami.

„Oni to brali tak, že to robím naschvál, ale ja som už vtedy vysvetľoval, že kolíky v Poprade boli veľmi zlé. Vymenili ich a posledný rok a pol som tu bránku neposunul ani raz. Dnes tam bola jedna situácia na konci, ale to som sa hádzal a robil som všetko preto, aby som nedostal gól. Nebol to úmysel a bolo to už na konci. Možno si ma zapamätali posúvaním bránky, ale ja by som bol radšej, ak by si ma zapamätali výkonmi v bránke,“
poznamenal brankár draftovaný v roku 2004 Buffalom Sabres.

Zatiaľ čo v predošlých dvoch sezónach boj jasnou jednotkou Dukly a v základnej časti odchytal 48 a 50 zápasov, teraz si s kolegom Matejom Tomekom delia štarty rovnomerným spôsobom (Tomek 18, Valent 20).

„Pre mňa je to nová situácia, pretože po minulé roky som mal jasnú pozíciu jednotky. Niekedy je ťažšie, ak človek zápasy nechytá, ale dá sa na to pripraviť. S Maťom túto situáciu berieme a funguje to. Či už chytám ja, alebo on, podstatné je, aby sme dávali chlapcom šancu vyhrať,
“ dodal pre hokej.sk Michal Valent.

Poprad - Trenčín (10.1) (167 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk