Posledné kolo bez veľkých otáznikov, Spišiaci získali člena klubu tisíc
zdroj: foto jäzva

Slovenská hokejová liga má dnes na programe svoje posledné kolo základnej časti a všetky podstatné otázky už boli zodpovedané. Poznáme zloženie prvej šestky a otázkou ostáva už len to, či sa Spišská Nová Ves posunie pred Skalicu. Tá si zápas tohto kola predohrala a v Bratislave prehrala 4:6.

Zápas kola: Martin - Dubnica

Favorit kola: Spišská Nová Ves

Čierny kôň kola: Trnava

Otázka kola: Preskočia Spišiaci Skalicu?

HK Vitar Martin - MHK TSS Group Dubnica - 18.00 h

Tretí Martin hostí štvrtú Dubnicu a Turčania sa ešte v prípade víťazstva môžu bodovo dotiahnuť na druhé Topoľčany (ak by tie nezískali ani bod). Hostia sa už určite zo štvrtej pozície nepohnú. Turčania prehrali v posledných dvoch kolách so Žilinou i Bratislavou a základnú časť určite nechcú ukončiť troma prehrami. Dubnica ťahá trojzápasovú sériu výhier. Vitar zabodoval vo všetkých troch vzájomných zápasoch, keď po úvodnej prehre 4:5 po predĺžení vyhrali 4:3 a 3:1.

Náš tip: 1

MsHK DOXXbet Žilina - HC Topoľčany - 18.00 h

"Vlci" predviedli silný záver základnej časti a zabodovať dokázali v posledných piatich kolách. Ani to im však napokon nestačilo na prienik do prvej šestky. V dobrej forme končia dlhodobú fázu aj Topoľčany. Po troch výhrach však naposledy získali prekvapivo iba bod, keď doma podľahli Leviciam 4:5 po predĺžení. Žochári potrebujú zlepšiť hlavne prácu v defenzíve, veď v posledných dvoch zápasoch inkasovali jedenásť gólov. Vo všetkých troch vzájomných zápasoch uspeli Topoľčany (4:0, 5:3 a 3:2 po nájazdoch).

Náš tip: 1X

HK Levice - HK Spišská Nová Ves - 18.00 h

Levice vstúpia do dolnej nadstavbovej skupiny z ôsmej priečky, Spišská Nová Ves sa však ešte môže posunúť nahor. Zverenci Richarda Rapáča strácajú na piatu Skalicu dva body a keďže už Záhoráci nehrajú, majú všetko vo svojich rukách. Jediný zástupca východu v prvej lige posilnil a v rámci hosťovania získal z Popradu Dávida Romaňáka, no hlavne člena klubu tisíc Štefana Fabiana. Zaujímavosťou je, že vo všetkých troch vzájomných zápasov uspeli hostia. Spišiaci doma prehrali 2:6 a 3:4 po predĺžení, v Tekove naopak uspeli výsledkom 4:3.

Náš tip: 2

HK Gladiators Trnava - HK ‘95 Považská Bystrica  - 18.00 h

Dva najslabšie tímy súťaže si môžu porovnať svoje sily pred ďalšími súbojmi v skupine porazených. Panteri sú na tom o štrnásť bodov lepšie, no momentálne sa trápia obe strany. Gladiátori zdolali z posledných siedmich zápasov iba osemnástku, Považská Bystrica ťahá šesťzápasovú sériu prehier. V súbojoch jednookého so slepým sú na tom lepšie hráči HK´95, ktorí vyhrali vo všetkých troch vzájomných zápasoch (3:2 pp, 3:2 a 6:2).