Štartuje nadstavba - hlavní favoriti začínajú doma
zdroj: foto jäzva

Slovenská hokejová liga má za sebou dlhodobú časť a tabuľka bola následne rozdelená na dve výkonnostné skupiny.

skupina o 1. až 6. miesto:

HK Vitar Martin - MHK TSS GROUP Dubnica - 18.00 h

Z pohľadu hornej skupiny majú títo súperi k sebe najbližšie. Martin však má na svojom konte o desať bodov viac. Zaujímavosťou je, že práve vzájomný zápas týchto súperov bol na programe aj v poslednom kole a Dubničania v ňom vyhrali v Turci 3:2 po predĺžení. Celkovo prehral Martin už trikrát v rade a štvrtú porážku si preto určite nepripúšťa. Hostia naopak štyrikrát v rade vyhrali a zabodovať dokázali v posledných piatich dueloch. Stav vzájomných zápasov v tejto sezóne je vyrovnaný 2:2, pričom v prípadoch výhier MHK sa tak stalo zakaždým po predĺžení.

Náš tip: 1

HC Topoľčany - HK Skalica - 18.00 h

Topoľčany zakončili základnú časť šesťzápasovou bodovou sériou, Skalica vyhrala 2:0 v Považskej Bystrici a potom deklasovala slovenskú osemnástku 8:3. Vo všetkých štyroch vzájomných dueloch uspeli Žochári, ktorí stratili v tejto sezóne so Záhorákmi iba jediný bod. Aj 21-bodový tabuľkový rozdiel favorizuje domáci tím.

Náš tip: 1

Bratislava Capitals - HK Spišská Nová Ves - 18.30 h

V tomto prípade je tabuľkový rozdiel až 35-bodový a líder tabuľky navyše ťahá krásnu desaťzápasovú víťaznú šnúru. Spišiaci naopak prehrali tri z posledných štyroch stretnutí. Zatiaľ čo na východe sa body dvakrát delili a zverenci Richarda Rapáča boli Capitals vyrovnaným súperom, pri Dunaji bolo v oboch prípadoch všetko jasné a Bratislava vyhrala dvakrát 6:0.

Náš tip: 1

skupina o 7. až 10. miesto:

MsHK DOXXbet Žilina - HK Gladiators Trnava - 18.00 h

Vlkom ušla prvá šestka iba o fúz a Žilina bude jasným favoritom na prvenstvo v nižšej skupine. V súboji proti poslednej Trnave by to mala potvrdiť. Naznačujú to aj vzájomné zápasy, veď Gladiátori ešte neuchmatli tímu spod Dubňa ani jediný bod.

Náš tip: 1

HK Levice - HK ‘95 Považská Bystrica - 18.00 h

V Tekove na seba narazia dvaja súperi, ktorí ešte zvádzajú súboj o play-off. Ak sa chcú Panteri dostať do prvej osmičky, potrebujú zmazať aktuálnu osembodovú stratu na Levice. Práve vzájomné zápasy v tom zohrajú kľúčovú rolu. V základnej časti platilo môj dom, môj hrad a domáce tímy triumfovali vo všetkých štyroch prípadoch.