Hokej.sk Hokej.sk

Rosandič nebol v Hradci Králové dlhodobo spokojný: Chcel som odísť už pred mesiacom
zdroj: jäzva

Rosandič nebol v Hradci Králové dlhodobo spokojný: Chcel som odísť už pred mesiacom

Český tím Mountfield Hradec Králové si už 4. februára doma zahrá historické finále Hokejovej Ligy majstrov proti švédskemu Frölunda Indians. Bude to však už bez slovenského reprezentanta Mislava Rosandiča. Toho ale nemrzí, že sa v tomto stretnutí nepredstaví. Dvadsaťštyriročný obranca opustil svojho zamestnávateľa po takmer troch rokoch a úprimne priznal, že v klube už nebol šťastný.

"Bolo to tak už dlhodobo. Týkalo sa to môjho časového vyťaženia aj pozície v mužstve. Keď prišiel nový tréner, nič sa nezmenilo, všetko ostalo rovnaké. Chcel som výmenu a túžil som po nej už pred mesiacom, prišlo to však až teraz," vysvetlil Rosandič, ktorý putoval do HC Vítkovice výmenou za ich zadáka Petra Šidlíka. "Mali záujem o moje služby a dúfam, že im pomôžem, aby sme sa zachránili a hrali čo najlepší hokej pre divákov," citoval rodáka zo Záhrebu jeho nový zamestnávateľ na svojom webe.

Obranca, ktorý si už v minulosti obliekal dresy Dubnice, Banskej Bystrice či Slovana Bratislava, nebude mať pred sebou jednoduchú úlohu. Mužstvo z Ostravy sa aktuálne nachádza na 12. mieste so 40 bodmi a len štvorbodovým náskokom na posledné Pardubice. "Bude to vyrovnané. Ide o rozdiel pár bodov, s mužstvami z dna tabuľky však ešte budeme hrať a máme to vo vlastných rukách."

Tím, v ktorom pôsobia aj ďalší Slováci Rastislav Dej a Peter Trška, však nezačal svoju misiu s novou posilou najšťastnejším spôsobom. V utorok sa zrodila prehra 3:7 proti Libercu, pri ktorej sa tromi gólmi presadil aj Libor Hudáček. "To nechce zažiť žiaden hráč. Dostali sme góly v oslabeniach a za štyri minúty bolo po zápase. Početné výhody súpera rozhodli. Musíme si nad to sadnúť a zahrať lepšie, aby sme nedostávali jednoduché góly a neprehrávali si stretnutia sami," zamyslel sa Rosandič.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

ProFutbal.sk