Hokej.sk Hokej.sk

Emotívny víkend Nových Zámkov zavŕšil zvolenský kanár. Jurík: Niektoré veci neviete ovplyvniť
zdroj: foto: Lukáš Urbašík

Emotívny víkend Nových Zámkov zavŕšil zvolenský kanár. Jurík: Niektoré veci neviete ovplyvniť

Náročný víkend majú za sebou hokejisti Nových Zámkov. V piatok síce zdolali Detvu a dostali sa v tabuľke na jedenástu pozíciu, no tri body spod Poľany niesli v sebe horkú pachuť. Koniec trénera Mosnára bol veľkým prekvapením. Najmä po tom, čo Zámky držali sériu šiestich zápasov so ziskom aspoň jedného bodu. Za jeho odchodom má byť údajne nespokojnosť s uvoľnením dôležitého útočníka Tomáša Pospíšila do Litvínova.

Nedeľňajší duel na ľade Zvolena tak viedol doterajší asistent Ladislav Branikovič. Psychicky nalomený tím prehral s favoritom vysoko 0:6. „V prvej tretine bolo vidieť, že Zvolen je v laufe. Dobre korčuľovali, v podstate nás nepustili do žiadnej súvislej kombinácie. Výsledok 1:0 bol pre nás prijateľný. V druhom dejstve sme mali nejaké šance, mohli sme udrieť, no gól sme nedali. Potom tam už z našej strany nebolo nič. Všetky pozitívne veci, ktoré sme si so sebou ťahali, sa vytratili. Domáci zaslúžene dominovali. Momentálne sú vo výbornej forme, my sme, naopak, neodohrali dobrý zápas,“ hodnotil duel kapitán Juraj Jurík.

Juraj Jurík (3)
Juraj Jurík priznal, že jeho i spoluhráčov koniec trénera Mosnára zaskočil (foto: jäzva)

Hosťom nevychádzali predovšetkým presilovky. Nevedeli sa v nich usadiť v pásme a nedostávali sa prakticky k žiadnym príležitostiam. „Nevedeli sme zaviesť puk do útočného pásma, to bol hlavný problém. Vidno, že súperovi hráči boli na nás dobre pripravení. Pri rozjazde nás dobre napádali, v strednom pásme sme si nevedeli posunúť puk. Chýbala nám aspoň jedna prihrávka, ktorá by v kombinácii mala nejaký zmysel. Na tak kvalitný tím s veľkým rozpočtom a zázemím musíte mať dobrý deň a my sme neboli dobrí,“ pokračuje 30-ročný krídelník.

Po klasickom hodnotení stretnutia museli prísť na rad aj otázky ohľadom konca trénera Mosnára. Ten naďalej zostáva oficiálne zahalený rúškom tajomstva, no jeho zverencov evidentne zaskočil. „Bolo to pre nás prekvapenie. No nie je v mojej kompetencii komentovať to. Hlavne to vôbec nebolo o nás. Tréner sa s nami po víťazstve v Detve rozlúčil. Môžem povedať, že to bolo veľmi emotívne,“ ťažko zo seba dostával slová Jurík: „Za tú dobu, čo tu bol, sa s ním niečo vytvorilo. Zrazu skončil a aj dnes ste videli, že jeho rukopis, resp. to, čo sme mali v sebe zabudované odišlo.“

Koniec lodivoda, ktorý na lavičku Nových Zámkov zasadol len v novembri, sa logicky podpísal aj pod prípravu na zápas pod Pustým hradom. „V sobotu už viedol tréning Ladislav Branikovič. Pred zápasom vo Zvolene za nami prišlo vedenie a oznámilo nám, ako to je. Teraz nás čaká reprezentačná pauza a uvidíme, ako sa k tomu vedenie postaví. Či príde niekto, alebo to povedie do konca pán Branikovič. Uvidíme, ako to bude pokračovať,“ naznačuje otázku najbližších dní rodák zo Skalice.

Miroslav Mosnár
Miroslav Mosnár sa po víťazstve v Detve rozlúčil s tímom (foto: jäzva)

Do Zvolena prišlo povzbudiť svoj tím aj množstvo fanúšikov. Tí napriek vysokej prehre ukázali, že stoja za mužstvom. „Oni za nami boli a bavili sme sa spolu. Nové Zámky sú špecifické tým, že fanúšikovia a hráči sú prepojení ako jedna rodina. Prišli nás podporiť a vraveli, že stoja za nami. Veľmi si to vážime. Cestovali do Zvolena, o to viac nás mrzí výsledok. No v niektorých momentoch človek veci nevie ovplyvniť. Chceli sme, ale súper bol nad naše sily,“ zakončil pozápasový rozhovor s novinármi Juraj Jurík.

Zvolen - Nové Zámky (2.2.) (29 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: HK Nové Zámky

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk