Sekler Cup: Gladiators Trenčín celkovým víťazom, druhé miesto pre Prahu
zdroj: EUHA

V prvom zápase druhého dňa turnaja Sekler Cup v Rumunskej Csíkszerede oplatili hráči Gladiators Trenčín študentom z Univerzity Karlovej prehru z domácej ľadovej plochy. Veľmi dobrý zápas odohral najmä autor hatricku trenčiansky bodový líder Matúš Trenčan. Zápas sa odohral vo vysokom tempe plný osobných súbojov. Vo večernom zápase sa pred zaplneným hľadiskom stretli Sapientia U23 a študenti z tímu UKF Nitra. V zápase plnom emócií nakoniec zvíťazila skúsenosť na hokejkách Nitrančanov, ktorým sa v búrlivom prostredí podarilo obrať o body do tabuľky EUHL domáci tím.

UK Praha - Gladiators Trenčín 2:7 (2:1, 0:3, 0:3) 120 divájov
Góly : Trenčan 3, Škvarka 2, Valo,Savara, - Novák P., Slánsky
Brankári: Pirs - 27 zásahov, 79,4% úspešnosť - Štefanka 38 zásahov, 95% úspešnosť

Sapientia U23 - UKF NITRA 2:5 (0:0, 1:4, 1:1) 350 divákov
Góly: Buc, Vrto, Rzavský, Garay, Schlentc - Ivacson
Brankári: Bálint 9 zásahov, 90% úspešnosť, Deméter 18 zásahov, 81,8% úspešnosť - Nemčic 28 zásahov, 96,6% úspešnosť, Ordogh 13 zásahov 92,9% úspešnosť

V dnešnom poobedňajšom zápase o celkové druhé miesto na turnaji Sekler Cup a zároveň o body do tabuľky EUHL sezóny 19/20 sa stretli univerzitné tímy UKF Philosophers Nitra a UK Praha. Zápas sa odohral vo svižnom tempe. Tímy si nedarovali ani centimeter ľadu, zápas bol plný gólových príležitostí a tvrdých súbojov. Po najdramatickejšom zápase celého turnaja nakoniec rozhodli o svojom víťazstve hráči UK Praha. Vo večernom zápase, opäť pred zaplnenou halou začal lepšie domáci tím, ktorý po prvej tretine vyhrával 2:0. Trenčania v druhej tretine pridali na obrátkach, zrovnali hru a aj výsledok. Tretia tretina už bola pod kontrolou študentov z Trenčína a víťazstvo udržali až do záverečnej sirény. Gladiators Trenčín sa stal víťazom SEKLER CUP-u, druhé miesto obsadili vysokoškoláci z Univerzity Karlovej Praha, bronz si do Nitry odvážajú študenti UKF a štvrté miesto obsadil domáci, húževnatý tím Sapientia U23. EUHA ďakuje domácim organizátorom turnaja za výborné podmienky, v ktorých mali všetci zúčastnení športovci-študenti možnosť reprezentovať svoje univerzity. Podrobnejšie informácie o dueloch nájdete v článku.

UK Praha - UKF Nitra 4:3 (1:2, 2:0, 1:1 ) 75 divákov
Góly: Novák P. 2, Špican, Slánský – Arvay 2, Rzavský
Brankári: Pirs 29 zásahov, 90,6 % úspešnosť – Nemčic 34 zásahov, 89,5 % úspešnosť

Sapientia U23 - Gladiators Trenčín 3:8 (2:0, 1:3, 0:5 ) 350 divákov

Góly: Jánoš 3, Trenčan, Berák, Škvarka, Švancara, Osvald – Roth 2, Hunor
Brankári: Bálinth 28 zásahov, 77,8 % úspešnosť – Páleš 35 zásahov, 92,1% úspešnosť