Maďarsko Košičanom nevonia
zdroj: foto jäzva

Cesty z Maďarska sa v tejto sezóne nesú v prípade košických hokejistov v neveselom duchu. Po dvoch prehrách v Budapešti utrpeli v stredu aj druhú prehru v Miškovci. Z dvanástich možných bodov získali za južnými hranicami iba jeden jediný.

„V Miškovci je katastrofálny ľad, ale neviem si vysvetliť, prečo nám to tu takto nevychádza. Faktom je, že hrajú dobrý hokej a v tíme majú veľa skúsených Kanaďanov. Jednoducho na nás vedia zahrať,“ povzdychol si po prehre 2:3 útočník Martin Belluš.

Košičania pritom vybehli po reprezentačnej prestávke na ľad DVTK svižne a v úvodných minútach mali jasnú prevahu.

„Nastúpili sme dobre a hrali sme veľmi dobrý hokej. Bohužiaľ iba prvých desať minút. Potom sme prestali robiť to, čo sme mali hrať. Prišla dlhšia presilovka, v ktorej sme neurobili vôbec nič a potom to už nebol náš hokej
,“ poznamenal tréner Peter Draisaitl.

Peter draisaitl
jäzva

Po tom, čo Košičania nevyužili štvorminútové vylúčenie Nicka Rossa, poslal domácich do vedenia v poslednej minúte prvej tretiny Radim Valchař. Druhú dvadsaťminútovku odštartovali vylúčenia Davida Květoňa a Branislava Rapáča, ktoré potrestal gólom v presilovke piatich proti trom Kyle Beach. O necelé dve minúty unikol košickej obrane Kevin Wehrs a bolo to 3:0.

„Vylúčenia sa stávajú, ale dôležité je pozrieť sa aj na to, aké fauly to boli a prečo sme tie oslabenia museli hrať,“
skonštatoval košický kormidelník.

Miškovec strelil šťastné góly a hoci sme sa celý zápas snažili, nešlo to. Od desiatej minúty bol ľad zlý. Puk skákal kade tade a nedal sa hrať normálny hokej. Nemali sme šťastie na dotlačenie puku do bránky a súper sa dostával do prečíslení. To nás stálo zápas,“ pokračoval Belluš, ktorý sa počas stretnutia zaplietol do viacerých skrumáží. „Skúšali sme sa nakopnúť hocičím a hlavne sme chceli dať góly. Ten kontaktný sme aj dali, ale vyrovnať sme už nedokázali.“

Pavlin, Haščák a Chovan po góle
jäzva

Na košickej strane sa strelecky presadil iba elitný útok, pričom Marcel Haščák a Michal Chovan si pripísali zhodne po góle a asistencii.

„V prvej tretine sme nepodali optimálny výkon. Potom sa to zlepšilo, vytvorili sme si tlak i šance. Strelili sme kontaktný gól, ale záverečná power play nám nevyšla,
“ zamyslel sa Michal Chovan, ktorý upozornil na potrebu väčšej disciplíny. „Presilovky budú smerom k play-off rozhodovať čoraz viac a musíme hrať s nižším počtom vylúčení. Musíme sa však pozerať dopredu. Máme pred sebou tri kolá základnej časti a potom celú nadstavbu. Cieľom bude pripraviť si pre play-off čo najlepšiu pozíciu. Isté je, že v najbližšom domácom zápase musíme zahrať lepšie ako v Miškovci.“

Faktom je, že hoci nepatrí tím Miškovca medzi tie lepšie tímy súťaže a s účasťou v play-off bude mať ešte plné ruky práce, proti Košičiam dokázal zabodovať vo všetkých štyroch vzájomných dueloch sezóny. Doma navyše nestratil ani bod.

„Vieme ako vyzerá celá liga. Sú to vyrovnané a ťažké zápasy. My sa musíme sústrediť hlavne na svoju hru a nepozerať sa na to, aký súper proti nám stojí. Ak do toho dáme ako kolektív sto percent, tak budeme získavať body,
“ zdôraznil M. Chovan a to, že to „oceliarom“ nevychádza práve proti maďarským súperom, považuje za zhodu náhod aj tréner Draisaitl. „Mňa nezaujíma, či je to Maďarsko, alebo Japonsko. Zaujíma ma to, ako manažujeme svoj vlastný hokej a ako hráme my. Od prvého dňa máme nastavené nejaké pravidlá a nejaký štýl hokeja. A ten sme tam tentoraz ukázali desať minút.“

Šancu na vylepšenie proti súperom spoza južných hraníc dostanú Košičania už v nedeľu, keď privítajú v Steel aréne MAC Budapešť.