Hokej.sk Hokej.sk

Vo Vancouvri vyvesili čísla Sedinovcov (VIDEO)
zdroj: TASR/AP

Vo Vancouvri vyvesili čísla Sedinovcov (VIDEO)

Zápasu medzi Vancouverom a Chicagom predchádzala špeciálna udalosť - vyvesenie vlajok s číslami bratov Henrika a Daniela Sedinovcov.

Bývalí dlhoroční hráči tímu Canucks zamierili do Vancouveru v roku 1999, keď si ich z druhej a tretej pozície draftu vybral práve tento kanadský klub.

Švédske dvojčatá hrávali v Rogers Aréne sedemnásť sezón a ich čísla budú visieť pri ďalších vyradených číslach. Vo Vancouveri sú nimi dvanástka Stana Smyla, desiatka Pavla Bureho, devätnástka Markusa Näslunda a šestnástka Trevora Lindena.

"To, že sme boli súčasťou rodiny Canucks, bolo najlepším obdobím našich životov," uviedol Henrik počas slávnotného ceremoniálu. Jeho brat Daniel nadviazal: "Prišli sme sem v roku 1999 a od prvého dňa sme sa tu cítili ako doma."


Hráči Canucks vyjadrili svoju poctu Sedinovcom aj počas rozcvičky, v rámci ktorej mali na sebe oblečené ich dresy. Samotný klub im venoval VIP lístky na prestížne jazdecké preteky v Kentucky a kapitán Bo Horvat s obrancom Alexom Edlerom im kúpili výlet podľa vlastného výberu. 

"V tejto organizácii vládne sedinovská kultúra. Tú do seba nasávajú aj ďalšie generácie hráčov. Boli ste najlepšou dvojicou, ktorá obliekala dres Vancouveru a nikto iný si nezaslúži takúto poctu viac," zdôraznil Kevin Bieksa.

Sedinovci nezabudli poďakovať svojim bývalým spoluhráčom, ako aj trénerom, ktorými boli John Tortorella, Alain Vigneault, Travis Green, Willie Desjardins a Marc Crawford. Rovnako tak aj generálnym manažérom Brianovi Burkeovi, Dave Nonisovi, Mikovi Gillisovi a Jimovi Benningovi.  

"Je to veľmi emotívne. Celý tento deň bol plný emócií a vygradovalo to pohľadom na vlajky stúpajúce pod strop haly," dodal Daniel.


Odporúčame

Najnovšie z klubu: Vancouver Canucks

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

ProFutbal.sk