Charitatívny šláger Valentínskeho kola pod Urpínom, Nitra hostí Slovan
zdroj: foto Vladimír Chramazda

Piatkové 49. kolo má prívlastok Valentínske, no priamo na ľadovej ploche veľa lásky nenájdeme. Záver základnej časti sa neúprosne blíži a tak to bude v prvom rade neúprosný boj o body.

Zápas kola: Banská Bystrica - Trenčín

Favorit kola: Zvolen

Čierny kôň kola: Nitra

Hráč, ktorého sa oplatí sledovať: Radovan Puliš. Dvadsaťosemročný útočník Slovana sa strelecky presadil vo všetkých troch vzájomných zápasoch proti Nitre. Dokáže to aj na štvrtý pokus? Celkovo má na svojom konte už 16 gólov a 19 asistencií a v 43 zápasoch tak nazbieral 35 bodov.

Otázka kola: Dokáže v pohode hrajúci Trenčín uspieť na ľade rozbehnutých Baranov?

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC 07 WPC Koliba Detva - 17.00 h

Liptáci strelili v 44 zápasoch iba 75 gólov, aktuálne ťahajú trojzápasovú sériu prehier a po výraznom výpredaji sa už zmierili s poslednom priečkou tabuľky. Nejaké to víťazstvo by však ešte v tejto sezóne získať chceli a keďže hostia doma druhý najhorší tím ligy, toto by mala byť ich šanca. Detva si nadstavbu o play-off zahrá, no je strata je výrazná a postup do elitnej osmičky by predstavoval malý zázrak. Obzvlášť, aj z elitného útoku neostal kameň na kameni a po Petrovi Šišovskom (Vítkovice) odišiel aj Peter Zuzin (Zvolen). "Medvede" spod Poľany majú od pohody ďaleko, veď prehrali štyrikrát v rade a naposledy utŕžili v Trenčíne sedmičku. Vo všetkých troch vzájomných dueloch sezóny uspela Detva (doma 6:2 a 3:2, vonku 3:2).

Náš tip: 1X

HKM Zvolen - DVTK Jegesmedvék Miškovec - 18.00 h

Zvolenčania ťahajú šesťzápasovú sériu víťazstiev, pričom v posledných piatich kolách nastrieľali zakaždým minimálne päť gólov. Miškovec sa spamätáva po slabom období a po reprezentačnej prestávke získal cenné tri body po triumfe 3:2 nad Košicami. V prvom vzájomnom súboji sezóny vyhrali hokejisti DVTK 2:1, potom však uspeli dvakrát Zvolenčania (2:1 doma a 6:2 vonku). Favorit je jasný a obe strany potrebujú body ako soľ. "Bryndziari" sa dostali na štvrtú priečku a pomaly sa tlačia k tretím Košiciam, Miškovec má stále reálnu šancu na play-off.

Náš tip: 1

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica - HK Dukla Trenčín - 18.00 h

Majstrovský tím vykorčuľuje do šlágra v špeciálnych ružových dresoch a podporí tak boj proti rakovine prsníka. Líder tabuľky má na čele trojbodový náskok pred Slovanom a v porovnaní s Trenčínom vlastní o pätnásť bodov viac. Dukla stráca na štvrtý Zvolen iba bodík a rovnako krehký je jej náskok pred šiestym Popradom. Obaja súperi majú kvalitnú formu. "Barani" vyhrali štyrikrát v rade a naposledy vychytal Tyler Beskorowany čisté konto v Nových Zámkoch. Trenčania neuspeli z posledných siedmich kôl iba v súboji proti Zvolenu a naposledy sfúkli Detvu výsledkom 7:3. Vzájomné súboje týchto súperov sú maximálne vyrovnané a nesú sa v defenzívnom duchu. V prvých dvoch prípadoch vyhrali domáce tímy 2:1 po predĺžení, naposledy uspela Banská Bystrica pod Čákovým hradom 3:2.

Náš tip: 1

HK Nitra - HC Slovan Bratislava - 18.00 h

Do Nitry zavíta Slovan a očakávať sa tak dá plný dom. Domáci klub vyzýva fanúšikov k slušnému povzbudzovaniu, no isté je, že súboj týchto súperov bude stáť za to. Corgoni zvládli dva zápasy na klziskách súperov, keď vyhrali v Detve i v Michalovciach. Bratislavčania sa po prehre s Popradom príliš nerevanšovali, keď o výhre nad Budapešťou rozhodli až v predĺžení. V prvom vzájomnom súboji pod Zoborom uspeli "belasí " 4:3 po predĺžení (víťazný gól Eduard Šedivý. Slovan potom vyhral doma 4:1, no potom prehral 2:3 a tohtosezónna bilancia je teda veľmi vyrovnaná. Zatiaľ čo Slovan tlačí na prvú Banskú Bystricu, Nitru čaká ešte náročný boj o účasť v play-off.

Náš tip: X2

HC Mikron Nové Zámky - HK Dukla Ingema Michalovce - 18.30 h

Nové Zámky sú z pohľadu presilových i oslabových hier druhým najhorším tímom a celková jedenásta priečka preto neprekvapuje. "Býkom" po slušnom závere januára "odišla" koncovka a v posledných dvoch zápasoch nestrelili súperom od Hrona ani jediný gól. Michalovce prehrali trikrát v rade a vonku vyhrali iba päť z 22 zápasov. V tabuľke spadli na deviatu priečku a to komplikuje ich výhliadky na play-off. Bodov je ešte v hre samozrejme veľa, no ak chcú byť úspešní, potrebujú víťaziť aj na klziskách súperov. Práve Nové Zámky sú obľúbeným súperom Dukly, veď zverenci trénera Miroslava Chudého získali deväť z deviatich možných bodov. Michalovce vyhrali doma dvakrát 4:1 a vonku 6:5.

Náš tip: 1X

MAC Újbuda Budapešť - HK Poprad - 19.00 h

Popradčania sú už hladní po hokeji, veď svoj posledný zápas odohrali ešte 2. februára, keď zdolali Miškovec 5:1. Medzitým uvoľnili do Nových Zámkov Aleksandra Magovca a získali Martina Réwaya i dvojičky Richarda a Róberta Hunovcov. Budapešť prehrala svoje obe februárové stretnutia, no naposledy získala v Bratislave cenný bod. Vo všetkých troch vzájomných zápasoch uspeli domáce tímy. Poprad prehral v hlavnom meste Maďarska vysoko 3:7, doma naopak uspel 6:5 po predĺžení a 5:3. O góly teda v súbojoch týchto súperov nie je núdza.