Na Spiši privítajú lídra, súboj tabuľkových susedov v Dubnici
zdroj: foto jäzva

Slovenská hokejová liga pokračuje na Valentína svojim šiestym nadstavbovým kolom.

HK Skalica - HC Topoľčany - 17.00 h

Záhoráci strácajú na piate miesto dva a na štvrté tri body. Z posledných piatich zápasov však prehrali štyri, čo im v ich úsilí posunúť sa nahor určite nepomohlo. V pohode nie sú ani Žochári, ktorí vyhrali iba dva z ostatných štyroch zápasov. Naposledy však uspeli v Dubnici výsledkom 4:1. Gólom k tomu prispel aj Patrik Koyš, ktorý sa do SHL vrátil z Nitry. V aktuálnej sezóne sa títo súperi stretli už päťkrát a vo všetkých piatich prípadoch uspeli Topoľčany. Skaličania im uchmatli iba dva body po prehrách po predĺžení a nájazdoch. Získajú na šiesty pokus viac?

Náš tip: 1X

HK Spišská Nová Ves - HC Bratislava Capitals - 17.30 h

Spišiaci v poslednom čase poriadne vyzbrojili a do svojich radov získali Edmunda Piačku, Dávida Romaňáka, Dmitrija Vorobjova, Rasmusa Knudsena, Miroslava Olejníka i Vilima Rosandiča. Až do konca sezóny navyše ostáva v tíme skúsený Štefan Fabian z Popradu. Po troch víťazstvách naposledy prehrali v Martine 1:5, no proti Bratislave sa dokážu vypnúť k svojim najlepším výkonom. Hlavne doma, veď v oboch tohtosezónnych prípadoch to dotiahli až do predĺženia. V prvom prípade po predĺžení vyhrali, v druhom nie. Vo všetkých troch súbojoch v hlavnom meste vyhrali hladko Capitals (6:0, 6:0 a 5:2).  Líder tabuľky má na čele devätnásťbodový náskok a momentálne ťahá už 15-zápasovú víťaznú sériu.

Náš tip: 1X

MHK TSS GROUP Dubnica - HK Vitar Martin - 18.00 h

Dubnica a Martin predstavujú tabuľkových susedov zo štvrtej a tretej priečky, no delí ich až osemnásť bodov. Domáci sú v nadstavbe bez formy a prehrali päťkrát v rade. Turčania si po dvoch prehrách v Bratislave a Topoľčanoch napravili chuť hladkým triumfom nad Spišiakmi. Vzájomná bilancia v tejto sezóne je vyrovnaná, keď Vitar vyhral trikrát a MHK dvakrát. Vo dvoch prípadoch sa pritom body delili.

Náš tip: 1X

Skupina o 7. až 10. miesto:

HK Gladiators Trnava - HK ‘95 Považská Bystrica - 17.30 h

Posledná Trnava stráca pred súbojom dvoch najhorších tímov SHL na Panterov dvanásť bodov. Motiváciou bude skresanie z tejto straty, ako aj ukončenie päťzápasovej série prehier. Gladiátori už v tejto sezóne doma Považskú Bystricu dvakrát zdolali. Dokážu to aj tretíkrát?

Náš tip: X2

MsHK DOXXbet Žilina - HK Levice - 18.00 h

Aj v tomto prípade je už všetko jasné a Žilina pôjde do play-off zo siedmej priečky. Pred Levicami majú Vlci jedenásťbodový náskok a aktuálne ťahajú šesťzápasovú sériu výhier. Naposledy prehrali práve s Levicami, ktorým podľahli 24. januára 1:2. Hostia podľahli naposledy doma Považskej Bystrici 3:4.