Hokej.sk Hokej.sk

Tekov vymenil za Spiš. Zahraničnými skúsenosťami vyzbrojeného Piačku láka úspech v play-off
zdroj: jäzva

Tekov vymenil za Spiš. Zahraničnými skúsenosťami vyzbrojeného Piačku láka úspech v play-off

V prvých dvoch vzájomných zápasoch na domácom ľade doviedli hokejisti Spišskej Novej Vsi stretnutia s Bratislavou Capitals do predĺžení. Na tretí pokus už takí úspešní neboli. Zverenci trénera Richarda Rapáča výkonom nesklamali, no skúsenejší tím hostí strelil za stavu 1:1 v úvode tretej tretiny dva góly a potom si to už uhral bez väčších problémov.

„Bratislava je veľmi kvalitný súper. Ak chcete uspieť proti nim, tak musíte hrať dozadu perfektne a vyvarovať sa chybám. My sme tých pár chýb urobili a to nás stálo víťazstvo. Neodohrali sme však zlý zápas,“ zdôraznil útočník Edmund Piačka.

V úvode zápasu mal líder tabuľky veľkú prevahu, no brankár Eugen Rabčan odolával a aj na vedúci gól Tibora Vargu dokázal odpovedať brejkom vo vlastnom oslabení Ervín Halász.

„Ten úvodný tlak bol veľký, ale nemali tam nejaké veľké šance a prečkali sme to. Nakoplo nás to, začali sme si rýchlo rozdávať puky a potom sme mali aj prevahu. Škoda tých pár gólov, ktoré nás zlomili,“
povzdychol si 27-ročný odchovanec Nitry, ktorý odohral za Spišskú Novú Ves svoj druhý zápas. V tom prvom dokázal na martinskom ľade skórovať a zaznamenal tak jubilejný desiaty gól sezóny. Prvých deväť oslávil na svojom predošlom pôsobisku v Leviciach. Prečo sa vlastne rozhodol zmeniť krátko pred play-off dres? „Oslovili ma funkcionári zo Spišskej a keďže má tento tím v porovnaní s Levicami lepšie šance súvisiace s play-off, rozhodol som sa túto ponuku prijať. Verím, že dôveru nesklamem a pre tím budem prínosom.“

Edmund Piačka
jäzvaZ ôsmeho miesta sa svojim prestupom posunul na aktuálne šieste, no Spišiaci získali okrem neho aj viacero ďalších posíl a jednoznačným cieľom bude postup zo štvrťfinále.

„Určite by sme chceli byť príjemným prekvapením play-off. Rozhodne nechceme skončiť už v prvom kole. Našiel som tu super partiu, v šatni je zábava a také veci môžu vo vyraďovacej časti rozhodovať,“
zamyslel sa E. Piačka, ktorý so sebou prináša aj bohaté extraligové a medzinárodné skúsenosti. V našej najvyššej súťaži pôsobil v Nitre, v Nových Zámkoch i v Detve, uplynulú sezónu strávil v dresoch britského Invicta Dynamos a francúzskeho La Roche sur Yon.

„Viac sa mi páčilo vo Francúzsku. Vychytal som tam celkom zaujímavý tím a mne sa tam páčilo. Bol to vynikajúci život, ale prekvapila ma aj slušná úroveň hokeja. Pomaly som sa už chytal aj z pohľadu jazyka a ak by som tam bol ešte kúsok dlhšie, tak by som sa už celkom dorozumel,“
pousmial sa majster Slovenska z roku 2016, ktorý mal v druhej francúzskej lige priemer vyše bodu na zápas. Po hernej stránke patril medzi opory tímu a radosť mu robilo aj spoznávanie novej krajiny a povestnej francúzskej gastronómie. „Jasné, ochutnal som takmer všetko a veľmi mi chutili hlavne morské plody. Priznávam, že sa mi tam veľmi páčilo a ak by sa niekedy v budúcnosti objavila podobná možnosť, tak by som ju rozhodne nevylučoval. Momentálne sa však dobre cítim aj na Slovensku a rozhodovať sa teda budem až po sezóne,“ uzavrel pre hokej.sk útočník Spišskej Novej Vsi Edmund Piačka.

Spišská Nová Ves - Bratislava Capitals (14.2.) (134 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: HK Spišská Nová Ves

Pozri viac

Najnovšie z ligy: SHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

ProFutbal.sk