Hokej.sk Hokej.sk

Zápas Stadium Series v duchu vojenskej šou, nechýbali ani zásnuby a pocta americkému hokeju (VIDEO)
zdroj: TASR/AP

Zápas Stadium Series v duchu vojenskej šou, nechýbali ani zásnuby a pocta americkému hokeju (VIDEO)

Zápasy pod otvoreným nebom vzbudzujú zakaždým veľkú pozornosť a sú spojené s veľkolepou šou. Tak tomu bolo aj počas súboja medzi Coloradom a LA na Falcon Stadium v Colorado Springs pred návštevou 43.574 divákov. O triumf Kings 3:1 sa zaslúžil hetrikom útočník Tyler Toffoli.

Už pred zápasom si organizátori uctili predstaviteľov americkej armády, predovšetkým však vzdušnej letky. Tá na oplátku pripravila prelet štyroch stíhačiek F35 dve hodiny pred zápasom, počas samotného nástupu sa odprezentovali tri stíhačky F16.

Puk na úvodné buly priniesol služobný pes a samotné vhadzovanie zabezpečil generál Jay B. Silveria.  Aj tradičná predzápasová hymna bola samozrejme v réžii vojenských zložiek.


zdroj: nhl.com
zdroj: nhl.com
zdroj: nhl.com

V rámci súboja na Falcon Stadium prebehla aj príjemná spomienka na slávne momenty amerického hokeja. 

"Oslavujeme 60-rokov USA Hockey a toto je krásna scéna pre takúto oslavu," uviedol Buzz Schneider, ktorý bol členom "zázraku na ľade", čiže zlatého tímu z olympiády v Lake Placid v roku 1980. 

Na ľade sa objavilo celkovo osem zástupcov zlatých tímov USA z olympiády, ale aj paralympiády. Zlaté tímy tak reprezentovali okrem Schneidera aj Bill Cleary (olympiáda Squaw Valley 1960), Guy Gosselin (sledge hokej 2018), Nicole Hensleyová (ženský tím z Pjongčangu 2018), Taylor Lipsett (paralympijské tímy 2010 a 2014), A. J. Mleczková (ženský tím z Nagana 1998), Kip St. Germaine (paralympiáda 2002) a Andy Yohe (paralympiáda 2010). Všetci mali na hrudiach zlaté medaily.


zdroj: nhl.com

A ako to už v takýchto slávnostných chvíľach býva, nechýbala ani žiadosť o ruku. O tú a postaral fanúšik Colorada Corey McKinney, ktorý požiadal o ruku priateľku Destiny Jacobsovú.  Tá samozrejme povedala áno.

"Túto žiadosť som odkladal už dva mesiace. Nechával som si to totiž na tento deň. Veľmi som sa na to tešil. Pôvodne som uvažoval o zásnubách v horách, no toto je pre takúto udalosť ideálna scéna," uviedol 28-ročný Corey.


Odporúčame

Najnovšie z klubu: Colorado

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

ProFutbal.sk