Hokej.sk Hokej.sk

Vychytal bryndziarov a naznačil možný prestup. Posilní Petrík materský Zvolen?
zdroj: foto: jäzva

Vychytal bryndziarov a naznačil možný prestup. Posilní Petrík materský Zvolen?

Dokonalý obrat z 0:2 na 3:2 sa podaril hokejistom Detvy v domácom zápase proti Zvolenu. Tím spod Poľany pritom opustilo už viacero opôr a je pravdepodobné, že v posledný prestupový deň ešte niekto odíde. Po zápase sa najviac skloňovalo meno Romana Petríka, ktorého bryndziari zasypali 41 strelami na bránku. „Pre mňa je každý duel so Zvolenom motivácia navyše a niečo špeciálne,“ priznal po zápase spokojný brankár.

Paradoxom je, že 25-ročný gólman medveďov by mohol zamieriť práve do rodného Zvolena, ktorého hráčov privádzal v nedeľu do zúfalstva. „Ešte uvidíme, čo sa z toho vykľuje. Je ťažko povedať, čo bude. Do konca prestupového obdobia zostáva ešte nejaký čas. Vnímam záujem, ešte sa sa musím dohodnúť s majiteľom,“ naznačil možnú zmenu dresu Petrík. Podľa našich informácií majú záujem o jeho služby dva kluby z hornej šestky tabuľky. Jedným z nich by mal byť zhodou okolností Zvolen.

Po prvej tretine za stavu 2:0 pre favorita by sa mohlo zdať, že o výsledku je rozhodnuté. No hľadať motiváciu v derby zápase nie je zložité. „Prehrávali sme 0:2,ale oba góly sme dostali v oslabení. V hre 5 na 5 sme podľa mňa nezaostávali, takže sme si verili. Zvolen mal síce výborné presilovky, no v druhej tretine sme ich ustáli a znížili sme na 1:2. Vraveli sme si, že nemáme čo stratiť. Sme radi, že nám vyšiel obrat. Mal som dosť roboty, no na to som tam.“

Roman Petrík
Roman Petrík predviedol ďalší výborný výkon. Stihne v pondelok zmeniť dres? (foto: jäzva)

Martin Chovan, Šišovský, Zuzin, Tomáš Török. To sú hráči, ktorí v posledných týždňoch opustili Detvu a zamierili do iných klubov. Zranený je stále Ján Sýkora. Napriek tomu sa dvanástemu tímu tabuľky podarilo zdolať súpera s majstrovskými ambíciami. „Je to šanca pre ostatných chalanov, ktorí nemali toľko priestoru v sezóne. Stále hráme na štyri formácie, jedna z toho sú chalani, ktorí ešte môžu hrať v juniorke. Je to pre nich super vec. Zbierajú skúsenosti, každý má na ľade rovnaký priestor. Sme partia bojovníkov a ukázali sme, že srdiečko zvíťazilo nad menami,“ dodal Petrík.

„Začali sme dobre, no neviem čo sa stalo,“
ťažko hľadal slová Miloš Kelemen, autor druhého presného zásahu hostí. „Súper dal tri góly, snažili sme sa ešte aspoň vyrovnať, ale Roman Petrík zachytal fakt dobre. Všetky puky sa mu lepili do lapačky, nepúšťal nás k dorážkam. V minulom kole sme dali veľa gólov, teraz nám to nepadlo. Snažili sme sa ísť tomu oproti, no nevyšlo to.“ Prehra môže Zvolenčanov mrzieť o to viac, že ich sedemzápasová víťazná šnúra je na konci. „Určite to mrzí. Boli sme dobre rozbehnutí a chceli sme pokračovať vo výhrach. Domáci sa zomkli a bojovali. Na tomto malom ihrisku je to všetko o bojovnosti, o jazdení. Ukázali, že vedia hrať hokej. Nemyslím si, že je hanba s nimi prehrať.

Rytieri pricestovali pod Poľanu bez Tomeka, Mikúša či Parksa. „Všetci menovaní sú chorí, v mužstve máme menšiu virózu. Postupne sa to posúva na iných hráčov. Aj Mikúš bol v sobotu na tréningu a v nedeľu ráno už neprišiel, lebo ochorel,“ objasnil na pozápasovej tlačovej konferencii tréner Andrej Podkonický.

Detva - Turek, Turan
Detvu opustilo viacero lídrov. No tréner Turek naznačil, že to nemuselo byť všetko (foto: jäzva)

V pondelok 17. februára končí prestupové obdobie. Ako priznal Podkonický, Zvolen by ešte niekto mohol posilniť. „Ešte čakáme na nejaké zmeny v kádri, no až v priebehu pondelka uvidíme, ako to dopadne.“ Iné to je v prípade Detvy. „Na príchodoch už nepracujeme. Vážime si, že o našich hráčov je záujem. Viem o dvoch, ktorých situácia sa rieši. Jedným z nich je Roman Petrík a druhý je obranca. Hoci evidujeme interes aj o iných, aj my si musíme niekoho udržať,“ povedal novinárom Josef Turek.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: HC 07 Detva

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk