Hokej.sk Hokej.sk

Paršin si miesto triumfu spred deviatich rokov nepamätá, Steel arénu mu pripomenuli chodby
zdroj: jäzva

Paršin si miesto triumfu spred deviatich rokov nepamätá, Steel arénu mu pripomenuli chodby

Tipsport liga je bohatšia o ďalšie zvučné meno s úspešnou kariérou. Košičania vystužili svoj útok o 34-ročného útočníka Denisa Paršina. Muža, ktorého vybrali štyrikrát do Zápasu hviezd KHL a v najlepšej európskej súťaži odohral vyše 650 zápasov (170 gólov).

„Rozhodovali sme sa rýchlo a povedali sme si, že do toho ideme. Ak nám Denis zabezpečí ruskú hokejovú vybavenosť, silu na puku, nápady v presilovkách a schopnosť presadiť sa jeden na jedného, tak to bude pre tím veľmi nápomocné,“ okomentoval príchod Paršina tréner Peter Draisaitl.

Denis Paršin (4)
jäzva


Podľa športového manažéra Jana Šťastného predstavuje jeho príchod súhru okolností. Toto miesto v tíme totiž pôvodne „oceliari“ držali pre Petra Zuzina z Detvy.

„Avizovali sme, že nechceme robiť prevratné veci pred koncom prestupového termínu. V tomto máme trochu inú filozofiu a veríme, že hrať by mali tí, ktorí o to bojovali počas celej sezóny. Netajím však, že sme už boli dohodnutí na spolupráci s Petrom Zuzinom. Boli sme dohodnutí na podmienkach, Peter k nám prestúpiť chcel, ale nebolo mu to umožnené a ak by mal ostať v Detve, tak je pre neho určite lepšie hrať za Zvolen. Má totiž potenciál dostať sa až na majstrovstvá sveta,“
vyslovil sa Šťastný, podľa ktorého došlo k prvej zmienke o možnosti angažovania ruského útočníka počas jeho stáži v Edmontone.

Denis Paršin
jäzva (jäzva)

„Práve vtedy mi zavolal hráčsky agent a ponúkol nám Denisa. Kontaktoval som teda asistenta trénera Magnitogorska Jirku Kalousa a po konzultácii sme sa ho rozhodli osloviť. To, že našu ponuku prijal, nás samozrejme teší. Samozrejme, v prípade zámorských a ruských hráčov je to stále aj isté riziko, ale ako povedal jeho agent, kto neriskuje, nepije šampanské. Išli sme teda do toho a tešíme sa zo zisku skúseného hráča. To, či to bolo správne rozhodnutie, ukážu ďalšie dni,“ pousmial sa košický manažér.

Ostrieľaný útočník so šestnástimi sezónami v najvyššej ruskej súťaži na konte pôsobil v aktuálnom ročníku v Magnitogorsku, kde zaznamenal v 49 zápasoch bilanciu 10 gólov a 5 asistencií.

„Páči sa mi tu, Košice sú pekné mesto a upútal ma aj štadión. Dostal som konkrétnu ponuku a tú som s radosťou prijal. Prišiel som pomôcť tímu a mojim cieľom je samozrejme pomôcť tímu k zisku majstrovského titulu,“
vyslovil sa pred prvým tréningom s novými spoluhráčmi Paršin, ktorý si bezprostredne po prílete pozrel z hľadiska prvú tretinu zápasu Košíc s MAC Budapešť. „O slovenskom hokeji toho neviem veľa, ale viem, že Slováci sú rýchli hráči. Potvrdila to aj včerajšia prvá tretina zápasu proti MAC. Takýto rýchly hokej mám rád a uvidíme teda, aké to bude. Teším sa na spoznávanie tejto ligy.“

Košice - CSKA Moskva (Paršin, Novák, Grman)
jäzva (jäzva)


V rámci KHL navštívil Paršin Slovensko niekoľkokrát, veď súboje pod Tatrami zvádzal proti tímom Lev Poprad i bratislavskému Slovanu. V roku 2011 si dokonca zahral aj priamo v Steel aréne, kde pod vedením trénera Júliusa Šuplera získal s CSKA Moskva trofej na letnom turnaji Cassovia Hockey Cup. V súboji proti domácim Košiciam vtedy asistoval pri víťazstve 5:2 na gól Švéda Perssona.

„Priznám sa, že si to nepamätám. Tieto chodby sú mi však známe a možné to teda je,“
rozosmial sa Denis Paršin, ktorý bude v Košiciach obliekať dres s číslom 27. 

Třinec - CSKA Moskva (Hamerlík - Paršin)
jäzva (jäzva)


Príchod ruského útočníka by mal predstavovať poslednú vážnejšiu zmenu v kádri HC Košice. Podľa Šťastného však ešte existuje možnosť vystuženia brankárskeho postu.

„My veríme hráčom, ktorých máme v kádri. Všetko funguje bez nejakých problémov a počas sezóny sme chceli objaviť pár mladých hráčov z našej liahne. To sa podarilo a máme tam troch, štyroch hokejistov, ktorí atakujú pozíciu v A-tíme. Ak by padol Denis Paršin, tak by sme už asi nikoho iného nebrali. Pripúšťam ešte možnosť zisku brankára, nakoľko ide o kľúčový post a potrebujeme sa poistiť. Ak by sa totiž nedajbože niektorý z našich brankárov zranil, tak by sme mali v zálohe iba 15-ročného Rasťa Eliáša. Ten je síce talentovaný, ale zatiaľ je mladučký,“
dodal Jan Šťastný.

Denis Paršin (18 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk