Hokej.sk Hokej.sk

Súboj najlepších v Bratislave, Dubnica pod tlakom posilnených Spišiakov
zdroj: jäzva

Súboj najlepších v Bratislave, Dubnica pod tlakom posilnených Spišiakov

Slovenská hokejová liga má dnes na programe ďalších päť nadstavbových zápasov. Hlavná pozornosť sa sústredí na dianie v skupine víťazov, kde pokračuje vyrovnaný boj o druhú i štvrtú priečku.

MHK TSS GROUP Dubnica - HK Spišská Nová Ves - 18.00 h

Toto je veľmi dôležitý zápas. Spišiaci sa snažia posunúť zo šiestej priečky hore a na tímy z Dubnice a Skalice strácajú iba jeden bod. V rámci nadstavby však odohrajú obe stretnutia proti týmto súperom vonku. V Spišskej Novej Vsi poriadne vyzbrojili a najnovšie privítali vo svojej šatni aj Martina Jakúbka a Petra Ordzovenského. Dubnici sa v nadstavbe vôbec nedarí a hráči MHK prehrali všetkých šesť zápasov. Hostia majú v nohách posledné dve prehry s Martinom a Bratislavou. Vo vzájomných zápasoch tejto sezóny dominujú Dubničania, ktorí vyhrali v prvých štyroch zápasoch. Naposledy síce prehrali, no napriek tomu získali bod (2:3 po predĺžení, víťazný gól Štefan Fabian).

Náš tip: 1X

HK Vitar Martin - HK Skalica - 18.00 h

V Martine sa pripravujú na play-off a do svojich radov získali amerického brankára Dannyho Tironeho, ale aj útočníkov Mária Rótha a Jána Zlochu. Mínusom sú naopak dlhodobé zranenia brankára Lukáša Gavaliera a útočníka Ivana Brezniaka. Turčania strácajú na druhé Topoľčany iba bod a keďže hrajú Žochári v Bratislave, črtá sa im reálna šanca na tabuľkový posun. V prvom rade však potrebujú vyhrať. Formu na to majú, veď v posledných dvoch kolách zdolali 5:1 Spišskú Novú Ves a 2:1 Dubnicu. Záhoráci uspeli naposledy proti Topoľčanom a v tabuľke sa posunuli na štvrtú pozíciu. Udržať si ju však nebude ľahké, pretože Dubnica i Spišiaci sú v tesnom závese. Vzájomná bilancia sezóny vyznieva 4:1 v prospech Vitaru.

Náš tip: 1

Bratislava Capitals - HC Topoľčany - 18.30 h

V šlágri dnešného programu sa stretnú dva najlepšie tímy súťaže. Capitals už majú prvú priečku pred play-off v suchu a aktuálne ťahajú parádnu šestnásťzápasovú víťaznú sériu. Svoj útok navyše vystužili o českého útočníka Daniela Kružíka. Žochárom sa teraz príliš nedarí, veď z posledných piatich stretnutí prehrali až tri. V prvých troch vzájomných zápasoch uspeli Topoľčany. Potom sa však dvakrát presadila Bratislava a dnes má šancu na vyrovnanie bilancie.

Náš tip: 1

Skupina o 7. až 10. miesto:

HK Levice - HK Gladiators Trnava - 18.00 h

Tu by malo byť všetko jasné. Levice budú osmičkou play-off a zahrajú si s Bratislavou, Trnava je beznádejne posledná a na Považskú Bystricu stráca trinásť bodov. Tridsaťjedenbodový tabuľkový rozdiel hovorí jasnou rečou a Levice uspeli vo všetkých šiestich vzájomných zápasoch sezóny. Teraz majú ideálnu príležitosť na nápravu nálady po posledných dvoch prehrách.

Náš tip: 1

HK ‘95 Považská Bystrica - MsHK DOXXbet Žilina - 18.00 h

Panteri vyhrali v posledných dvoch kolách v Leviciach i v Trnave, no na druhé Levice strácajú 17 bodov a v tabuľke je tak všetko jasné. Žilina si ide suverénne za víťazstvom v dolnej časti nadstavby a momentálne ťahá už sedemzápasovú sériu prehier. Vlci vyhrali päť zo šiestich vzájomných duelov sezóny.

Náš tip: 2

Odporúčame

Najnovšie z ligy: SHL

Pozri viac

ProFutbal.sk