Hokej.sk Hokej.sk

Zorganizovanie kvalifikácie o postup na ZOH 2022 v Košiciach je pre Steel arénu prioritou
zdroj: foto jäzva

Zorganizovanie kvalifikácie o postup na ZOH 2022 v Košiciach je pre Steel arénu prioritou

V utorok 18. februára 2020 sa konalo mimoriadne valné zhromaždenie občianskeho združenia Košická aréna (OZ KA) ktorá je vlastníkom a prevádzkovateľom STEEL ARÉNY (SA). Počas rokovania zástupkyňa Slovenského zväzu ľadového hokeja Aneta Büdi podala prítomným vysvetlenie, akým spôsobom SZĽH finančne podporil organizáciu MS 2019 v ľadovom hokeji, ktoré sa uplynulý rok konali aj v košickej SA. Okrem iného uviedla, že SZĽH vyčlenilo na modernizáciu oboch zimných štadiónov v Bratislave a Košiciach finančné prostriedky v rovnakej výške.

Účastníci spoločne debatovali aj o pripravovanej kvalifikácii na ZOH 2022, kde by jedna zo skupín mala hrať aj na Slovensku. Členovia OZ KA aj na základe podpísaného Memoranda mesta so SZĽH jednomyseľne vyjadrili svoj záujem na tom, aby dejisko kvalifikácie bolo v Košiciach. Zhodli sa na tom, že je potrebné, aby zainteresované strany dohodli podmienky prenájmu STEEL ARÉNY a následne podpísali zmluvu o prenájme.

Na mimoriadnom valnom zhromaždení sa diskutovalo o financovaní Steel arény, jej úverovom zaťažení a predpokladanom rozpočte na tento rok. V záujme transparentnosti v činnosti občianskeho združenia, správna rada o.uz. sa bude zaoberať návrhom primátora mesta Košice Jaroslava Polačeka zverejňovať na webstránke OZ KA zmluvy, objednávky a faktúry týkajúce sa svojej činnosti.

Zároveň sa dohodol aj ďalší termín rokovania Správnej rady, ktoré by sa malo udiať po Veľkej noci.

Členovia OZ KA venovali minútu ticha aj pamiatke bývalého česko-slovenského reprezentanta, hráča a trénera VSŽ, resp. HC Košice Vladimíra Sviteka, ktorý v pondelok odišiel do hokejového neba.

Prítomní členovia OZ KA zároveň deklarovali spoločný postup aj pri organizovaní Majstrovstiev Európy v malom futbale a dohodli sa do budúcnosti na korektnej vzájomnej komunikácii rešpektujúcej špecifiká jednotlivých členov združenia. Pre Košickú arénu je aj naďalej najvyššou prioritou plynulé fungovanie prevádzky celého komplexu v záujme podpory a rozvoja športu v regióne, usporadúvaním športových súťaží mládeže, juniorov a dospelých na celoštátnej a medzinárodnej úrovni ako aj iných spoločenských a kultúrnych podujatí.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk