Hokej.sk Hokej.sk

Je tu posledné kolo. Kto vyhrá základnú časť? Ako ukončia sezónu Liptáci?
zdroj: jäzva

Je tu posledné kolo. Kto vyhrá základnú časť? Ako ukončia sezónu Liptáci?

Máme tu posledné kolo základnej časti a čakajú nás tak posledné úpravy tabuľky pred rozdelením súťaže na dve nadstavbové časti. Ich zloženie je už dávnejšie jasné, no jednotlivé pozície sa ešte môžu meniť. Isté je aj to, že pre Liptovský Mikuláš pôjde o posledný zápas sezóny.

Zápas kola: Trenčín - Poprad

Favorit kola: Slovan

Čierny kôň kola: Budapešť

Hráč, ktorého sa oplatí sledovať: Denis Paršin. Od hráča s vyše 650 štartmi v KHL sa v Košiciach čaká veľa. Vo svojej premiére na ľade Nitry nebodoval, no jeho výkony by mali stúpať v závislosti od zlepšujúcej sa zohratosti. Ako sa predstaví domácemu publiku v Steel aréne?

Otázka kola: Využije Banská Bystrica šancu na víťazstvo v základnej časti?

DVTK Jegesmedvék Miškovec - MAC Újbuda Budapešť - 18.00 h

Na úvod tu máme maďarské derby, v ktorom je favoritom domáci tím. "Ľadové medvede" získali v poslednom kole dva body proti Detve a teraz majú veľkú šancu dostať sa v tabuľke pred ôsmu Nitru. Na tú strácajú iba jediný bod, pričom "Corgoni" už v základnej časti dohrali. MAC ťahá štvorzápasovú sériu prehier a v tejto fáze sezóny nepôsobí nebezpečne. Na DVTK to však vie. V minulej sezóne uspeli hráči z hlavného mesta v predkole play-off práve proti Miškovcu a aj v tejto sezóne uspeli v troch zo štyroch vzájomných duelov (v poslednom prípade išlo o súboj Maďarského pohára). Šestnásťbodový tabuľkový rozdiel teda ešte nemusí znamenať nič.

Náš tip: 1

HC Košice - HC Mikron Nové Zámky - 18.00 h

Úvodné buly tohto zápasu vhodí domáca legenda Ladislav Nagy a s jeho bývalým číslom 27 sa domácemu publiku premiérovo predstaví jeho nový nositeľ Denis Paršin. Košičania strácajú na druhý Slovan tri body a z posledných piatich zápasov neuspeli iba v Miškovci. Nové Zámky sú desiate a na play-off pozície strácajú už pätnásť bodov. V posledných dvoch kolách získali štyri body za víťazstvá nad Michalovcami (po predĺžení) a Popradom (po nájazdoch). Teraz ich čakajú východniari do tretice, no podľa papierových predpokladov by to mali mať veľmi ťažké. Zaujímavosťou je, že vo všetkých troch vzájomných súbojoch sezóny uspeli hostia. "Oceliari" vyhrali v Zámkoch 2:1 a 5:4, doma však neuspeli po výsledku 2:3 po predĺžení. Víťazný gól vtedy zaznamenal útočník Tomáš Pospíšil, ktorý už zarezáva v Litvínove.

Náš tip: 1

HK Dukla Trenčín - HK Poprad - 18.00 h

Trenčín prehral trikrát v rade a dvojica Zvolen - Poprad mu tak dokázala mierne poodskočiť. Úlohou dňa je teraz vyhrať a zredukovať aktuálnu päťbodovú stratu na Poprad. Šance hráčov spod Čákového hradu zvyšuje rozsiahla maródka "kamzíkov", ktorá sa prejavila aj naposledy v Nových Zámkoch. Podtratrancov však rozhodne neodpisujeme, veď ich káder je zásluhou poslednej prestupovej aktivity široký a ponúka stále veľkú kvalitu. Popradu sa v posledných rokoch proti Trenčínu absolútne nedarilo, no to sa teraz menilo a v aktuálnom ročníku získali hokejisti spod Tatier sedem z deviatich možných bodov. 

Náš tip: 1

HC Slovan Bratislava - MHk 32 Liptovský Mikuláš - 18.00 h

Slovan má stále šancu vyhrať základnú časť, zatiaľ čo Liptovský Mikuláš ukončí sezónu na poslednej priečke. S rozpadnutým kádrom čaká Liptákov ťažké derniéra, veď na jedného z hlavných favoritov na titul strácajú priepastných 62 bodov. Všetky faktory hovoria v prospech domácich a Bratislavčania uspeli aj vo všetkých troch vzájomných zápasoch sezóny. V októbri však stratili s MHK 32 prekvapivo bod práve na domácom ľade, keď vyhrali až po nájazdoch. Tentoraz by to však malo byť oveľa jasnejšie.

Náš tip: 1

HK Dukla Ingema Michalovce - HKM Zvolen - 18.00 h

Michalovce čaká ešte poriadne utrputný boj o play-off, no posledné víťazstvá nad Trenčínom a Liptovským Mikulášom Dukle výrazne pomohli. Zvolen však predstavuje tvrdý oriešok. "Bryndziari" vyhrali osem z posledných deviatich zápasov (prekvapivo prehrali iba v Detve) a naposledy si sebavedomie vylepšili cenným obratom v derby proti Banskej Bystrici. Zemplínčania strelili Stredoslovákom vo všetkých troch vzájomných zápasoch dva góly a vo všetkých troch prípadoch im to nestačilo ani na jediný bod. Domácich môže tešiť, že už nebudú čeliť Rastislavovi Špirkovi, ktorý medzitým odišiel do Trenčína. Práve tento hráč totiž skóroval vo všetkých troch vzájomných dueloch a celkovo strelil Dukle štyri góly.

Náš tip: X2

HC 07 WPC Koliba Detva - HC´05 iClinic Banská Bystrica - 18.00 h

Detva uvoľnila svoje najväčšie opory, no na jej výkonoch sa to negatívne neprejavilo. Podpoľanci nadviazali na triumf nad Zvolenom ziskom bodu v Miškovci, pričom ešte štyri minúty pred koncom tretej tretiny viedli. Proti majstrovi nemajú čo stratiť, no "barani" stoja pred jasnou výzvou. Ak vyhrajú, pokoria stobodovú hranicu a stanú sa víťazmi základnej časti. A to je jednoznačná motivácia. Vo vzájomných zápasoch tejto sezóny vyhrali Banskobystričania 5:1, 5:2 a 5:2. Podobný výsledok sa očakáva i tentoraz.

Náš tip: 2

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk