Hokej.sk Hokej.sk

Turčania hostia lídra, Záhoráci skúsia zmazať stratu na Dubnicu
zdroj: jäzva

Turčania hostia lídra, Záhoráci skúsia zmazať stratu na Dubnicu

V nadstavbovej časti SHL nás čakajú už iba tri kolá a z pohľadu prvej šestky je to naďalej veľmi zaujímavé. Svoju pozíciu má totiž istú iba líder z Bratislavy.

Skupina o 1. až 6. miesto:

HK Skalica - MHK TSS GROUP Dubnica - 17.00 h

Piata Skalica stráca na štvrtú Dubnicu iba tri body a v domácom prostredí sa tak pokúsi túto stratu zmazať. Záhoráci očakávajú vysokú návštevu, nakoľko výťažok zo vstupného podporí psí útulok. Hostia však pricestujú povzbudení prvou nadstavbovou výhrou, ktorú im proti Spišskej Novej Vsi vychytal perfektný Vlastimil Lakosil (1:0). V prvých dvoch vzájomných zápasoch sezóny uspela Dubnica (5:2 a 8:3), potom však prevzali žezlo "králi" a postupne triumfovali 5:2 a 5:4 pp (doma) a 3:2 (vonku).

Náš tip: 1

HK Spišská Nová Ves - HC Topoľčany - 17.30 h

Spišiaci v poslednom čase poriadne vyzbrojili, no v posledných troch kolách prehrali a stále sa im tak nedarí odlepiť zo šiestej pozície. Topoľčany zareagovali na prehru zo Skalice psychicky dôležitým víťazstvom v Bratislave. Žochári tak ukázali, že ich kvalita nepominula a plánujú bojovať o druhú priečku. Vyrovnaný mikrosúboj s Martinom im však velí bodovať v každom zápase. V prvých štyroch vzájomných zápasoch zabodovali naplno zakaždým domáce tímy. V piatom prípade však uspeli Spišiaci v Topoľčanoch 4:1 a naklonili tak misky váh na svoju stranu. Dokážu si vziať Žochári požičané späť, alebo sa podarí domácim oživiť svoje šance na štvrtú priečku?

Náš tip: 1X

HK Vitar Martin - Bratislava Capitals - 18.00 h

V Turci na seba narazia prvé dva tímy tabuľky. Martinčania vyhrali trikrát v rade a v celkovom poradí sa tak posunuli na úroveň Topoľčian. Capitals prišli o šestnásťzápasovú víťaznú sériu, no v súboji proti Topoľčanom vyrovnali z 0:2 a získali aspoň bod. Vzhľadom na svoj 21-bodový náskok na čele tabuľky necítia žiadny tlak a body teraz potrebuje akútnejšie rozhodne Vitar. Líder tabuľky však nezvykne body rozdávať a potvrdili to aj vzájomné zápasy. Bratislavčania totiž uspeli v štyroch z piatich prípadov. 

Náš tip: X

Skupina o 7. až 10. miesto:

HK Gladiators Trnava - MsHK DOXXbet Žilina - 17.30 h

Gladiátori ukončia sezónu na poslednej priečke, Žilina postúpi do play-off v pozícii víťaza výkonnostne nižšej nadstavbovej skupiny. Za všetko hovorí aj 47-bodový tabuľkový rozdiel medzi týmito súpermi. Trnava prehrala sedemkrát v rade, Žilina naopak osemkrát v rade vyhrala. Vlci ovládli všetkých sedem vzájomných duelov a na papieri je teda všetko jasné.

Náš tip: 2

HK ‘95 Považská Bystrica - HK Levice - 18.00 h

Ani v tomto zápase už o veľa nejde. Považská Bystrica stráca na Levice rovných dvadsať bodov a jej šance na play-off sú už dávno pasé. Levice vyhrali v troch zo štyroch domácich zápasoch proti Panterom a celkovo vedú v tohtoseszónnych súbojoch 4:3. Dokážu domáci túto bilanciu vyrovnať?

Náš tip: X2

Odporúčame

Najnovšie z ligy: SHL

Pozri viac

ProFutbal.sk