Hokej.sk Hokej.sk

"Oceliari" rozbili "Býkov" gólmi z tretej tretiny, Nové Zámky tak klesli v tabuľke
zdroj: jäzva

"Oceliari" rozbili "Býkov" gólmi z tretej tretiny, Nové Zámky tak klesli v tabuľke

Tipsport liga 2019/2020 - 52. kolo

HC Košice - HC Nové Zámky 7:2 (0:0, 2:1, 5:1)
Góly: 35. Haščák (Klhůfek, Chovan), 37. Rapáč (Chovan, Pavlin), 44. Rapáč (Chovan, Haščák), 46. Klhůfek (Haščák, Chovan), 51. Rapáč (Chovan, Zeleňák), 52. Bortňák (Klhůfek, Milý), 53. Faith (Sukeľ, Skokan) - 29. Holovič (Drtina, Obdržálek), 42. Rogoň (Labreque). Rozhodovali: Snášel, Kókai - Kis-Király (obaja Maď.), Bogdaň, vylúčení: 5:8 na 2 min., navyše Skokan (Koš.) a Hatala (N. Zám.) 10 min. za nešportové správanie sa, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 7067 divákov. Zmeny: 52. Nechvátal namiesto Pavlasa (N. Zám.)

HC Košice: Škorvánek - Pavlin, Repe, Růžička, Koch, Čížek, Zeleňák - Rapáč, Chovan, Haščák - Faith, Skokan, Sukeľ - Paršin, Bortňák, Klhůfek - Milý, Eliáš, S. Nagy 

HC Nové Zámky: Pavlas - Hatala, Labrecque, Drtina, Fereta, Magovac, Pavúk, Hain - Števuliak, Bajtek, Andrisík - Obdržálek, Fábry, Jurík - Mikula, Holovič, Rogoň - Ondrušek

Zápasu predchádzala minúta ticha za bývalého košického útočníka a trénera Vladimíra Sviteka, ktorý nedávno zomrel vo veku 57 rokov. Domáci hokejisti si ho uctili aj čiernymi páskami na rukávoch a diváci skandovali okrem Svitekovho aj meno Ladislava Nagyho, ktorý vhodil čestné buly. Zápas sledovalo vyše 7-tisíc divákov, no tí neboli z prvej tretiny príliš nadšení. K videniu v nej bolo veľa nepresností na oboch stranách a veľa gólových príležitostí nepriniesli ani viaceré presilovky.

Góly začali padať až po prvej prestávke. Hostia umnou hrou dlho držali Košičanov mimo výhodných streleckých pozícií a viackrát im aj pohrozili z protiútokov. V 29. minúte sa dostali k presilovke, v ktorej Holovič zblízka prekonal Škorváneka - 0:1. Dianie na ľade ožilo, pribudlo nervozity i vylúčených. V 35. minúte domáci potvrdili, že im presilovky svedčia a bránku Pavlasa odklial Haščák - 1:1. O dve minúty už "oceliari" viedli, keď Chovanovu prihrávku usmernil Rapáč - 2:1.

Hostia, ktorí pricestovali do Košíc iba s tromi kompletnými formáciami, sa nevzdávali a v 42. minúte vyrovnal Rogoň, keď zakončil rýchly únik. Potom však k definitívnemu obratu zavelil Branislav Rapáč. V 43. minúte obišiel bránku a "rusnákovsky" prekonal Pavlasa. Krátko po ňom ukončil tlak domácich Klhůfek a bolo 4:2. Domáci dostali zápas definitívne pod kontrolu a v 51. minúte Rapáč skompletizoval hetrik - 5:2. Keď o 27 sekúnd Pavlasa prekonal aj Bortňák, došlo k novozámockej výmene brankárov. Nechvátal si udržal čisté konto iba 60 sekúnd, keď ho premiérovým gólom v TL prekonal 17-ročný Roman Faith.

Peter Draisaitl, tréner HC Košice: "Mňa dnes najviac potešilo asi to, že mladík Roman Faith strelil svoj prvý gól. Celý rok tvrdo pracuje a zaslúžil si to. Takisto Dalibor Bortňák. Dnešným zápasom sme zakončili základnú časť, po ktorej sme obsadili 3. miesto. Za to si tím zaslúži pochvalu."

Miroslav Mosnár, tréner HC Nové Zámky: "Prvá tretina bola v našom podarí celkom dobrá, ale oslabenia nás stáli veľa síl. Podobné to bolo aj v druhej tretine, Košičania nás veľmi nepúšťali z nášho obranného pásma. Od stavu 4:2 už bolo na ľade iba jedno mužstvo. Mňa mrzí, že hráči, ktorí mali mužstvo ťahať, to akoby zavreli. Ani samotný výsledok ma nemrzí tak veľmi ako spôsob akým sme zápas ukončili."

Košice - Nové Zámky (21.02) (84 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Nové Zámky

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk