Hokej.sk Hokej.sk

Prvý gól kariéry venoval Faith do neba, Chovan si zopakoval päťbodový výkon
zdroj: foto jäzva

Prvý gól kariéry venoval Faith do neba, Chovan si zopakoval päťbodový výkon

Košickí hokejisti boli v súboji proti Novým Zámkom jasnými favoritmi, no počas prvých dvoch tretín to vyzeralo na drámu. V úvode tretej dvadsaťminútovky dokonca hostia vyrovnali na 2:2 a vyše sedem tisíc divákov v Steel aréne znervóznelo.

Druhý inkasovaný gól však "oceliarov" zdravo nasrdil a to, čo prišlo potom, možno pokojne nazvať gólovým uragánom. Zverencom Petra Draisaitla stačilo na strelenie piatich gólov necelých desať minút a na svetelnej tabuli zrazu svietil výsledok 7:2.

"Mali sme slabší začiatok a trochu sme podcenili súpera. Nemali sme pritom na to dôvod, pretože Nové Zámky sú veľmi húževnaté. Potom sme sa však rozbehli a dopadlo to dobre,"
 skonštatoval spokojným tónom útočník Branislav Rapáč, ktorý počastoval brankára Christiána Pavlasa tromi gólmi. "Hetrik som zaznamenal naposledy v siedmej triede proti Humennému. Čakal som na to teda dlho a som rád, že som sa dočkal prvýkrát aj medzi seniormi," odfúkol si 26-ročný Spišiak, ktorého teraz pochopiteľne čaká poplatok do kasičky tímového pokladníka Václava Čížeka: "Čížo mi už niečo spomínal a asi to nebude najlacnejšie. Určite však niečo prihodím do pokladnice, alebo pozvem chalanov na nejakú svačinku."

Branislav Rapáč (2)


Platiť bude aj 17-ročný útočník Roman Faith, ktorý zaznamenal svoj prvý gól kariéry do siete striedajúceho Patrika Nechvátala.

"Ostal som na ľade trochu dlhšie, prišli tam Skokan so Sukeľom a vybojovali puk. Ten sa potom ku mne odrazil aj so šťastím. Zo svojho prvého gólu mám samozrejme radosť a verím, že pri platbe mi dajú nejakú študentskú zľavu," rozosmial sa mladý košický odchovanec, ktorý predviedol po svojom presnom zásahu veľavravné gesto v podobe ruky vystretej k nebu. "Tá emócia bola úprimná a patrila môjmu  dedovi a pánovi trénerovi Svitekovi. Dedo ma roky podporoval a bol mojim najväčším fanúšikom a pán Svitek ma veľmi podporoval a v kariére mi určite pomohol."Pamätný puk vzal z ľadu obranca Žiga Pavlin a teraz poputuje na čestné miesto v domácej vitríne. Radosť z prvého gólu však umocnilo hlavne presvedčivé víťazstvo. "Nerodilo sa vôbec ľahko, ale v tretej tretine sme to strhli na svoju stranu. Napokon je to pekný výsledok a podstatné bolo, že sme si hrali celý zápas svoju hru. Súper hral na tri päťky a bolo otázkou času, kedy to zlomíme."

Roman Faith po góle


Veľký večer zaznamenal aj útočník Michal Chovan, ktorý si do štatistík pripísal päť asistencií a zopakoval tak výkon z konca septembra, keď zaznamenal na ľade Nitry bilanciu 1+5. 

"Je to pekné a som za to rád. Je to však výsledok hry celej päťky a podstatné je, že sme ten zápas aj napriek nepriaznivému vývoju zvládli," upozornil 32-ročný zvolenský odchovanec. 

Košičania vstúpia do nadstavbovej fázy z tretej pozície, pričom na prvú Banskú Bystricu strácajú päť bodov.

"Pred nami je ešte desať zápasov a tým pádom 30 bodov. Určite chceme skončiť čo najvyššie a myslím si, že tento rok bude extra výhodou skončiť na prvom, alebo druhom mieste," upozornil Branislav Rapáč, na ktorého nadviazal Michal Chovan. "Určitá spokojnosť tam byť musí. Liga je vyrovnaná a tretie miesto nie je zlou východiskovou pozíciou. Rozdiely sú minimálne a teraz nás čakajú ďalšie ťažké zápasy. Určite chceme ísť ešte vyššie."

Košice - Nové Zámky (21.02) (84 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk