Hokej.sk Hokej.sk

Šimun odložil zlatú prilbu a skóroval: Smiali sa mi, že vyzerám ako mimozemšťan
zdroj: jäzva

Šimun odložil zlatú prilbu a skóroval: Smiali sa mi, že vyzerám ako mimozemšťan

V úvodných troch vzájomných zápasoch proti Zvolenu ťahali Michalovčania za kratší koniec povrazu, no po piatku už majú na svojom konte aj tento skalp. Veľmi dlho to pritom vyzeralo na ďalší pohodlný triumf HKM.

Hostí spod Pustého hradu poslal do vedenia už v osemnástej sekunde Bruno Mráz a napodobnil tak Rastislava Špirka, ktorému sa podarilo v prvom vzájomnom súboji na Zemplíne skórovať po štrnástich sekundách. V spomínanom októbrovom súboji viedli Zvolenčania 2:0 po desiatich minútach, teraz už po piatich. Zatiaľ čo vtedy však vyhrali 5:2, teraz im nestačilo ani vedenie 3:1 po dvoch tretinách.

“Začali sme tu podobne ako minule a v úvode sme dali rýchle góly. To súpera pribzrdilo, ale potom prišli vylúčenia. Stálo to veľa síl,”
upozornil tréner hostí Andrej Podkonický na deväť oslabových hier, v ktorých inkasovali hostia dva góly. “Hráči sa v oslabeniach vyšťavili, ostatní sa nedostali do tempa. Od toho momentu nám chýbali nohy. Gól na 3:1 nám pomohol, ale prišla chyba, keď sme sa nevrátili útočníkom a potom sa to zosypalo. Podstatnú časť zápasu sme odohrali v štyroch a to bola hlavná príčina prehry.”

V tomto smere dal za svojmu trénerovi za pravdu aj strelec prvého gólu Bruno Mráz. “Po celý zápas sme mali veľmi veľa vylúčení a to nás stálo veľa síl. Rozhodli teda naše fauly a tresty. Prehra mrzí, ale teraz sa začne nadstavba a v nej chceme zabrať.”

Oveľa veselšia nálada panovala na michalovskej strane. Výrazný zásluhu na tom mal útočník Peter Galamboš, ktorý najprv znižoval na 2:3 a v predĺžení potom rozhodol.

S výsledkom sme spokojní, s hrou iba v istej fáze zápasu. Našťastie nám to však stačilo. Ten slabý začiatok sa však opakoval viackrát a na to si musíme dávať väčší pozor. V play-off by sa to dobiehalo oveľa ťažšie. Tentoraz sme sa chytili druhým gólom a tieto dva body sú zlaté,” odfúkol si Galamboš, ktorý ocenil aj pomoc zo strany tradične plných tribún. “V iných kluboch by ľudia možno aj pískali, no tu za nami celú sezónu stoja. Cítime ich podporu a vďaka tomu do toho dávame všetko.”

Eduard Šimun (2)
jäzva


O dôležitý vyrovnávajúci gól sa postaral čerstvý majiteľ zlatej prilby Eduard Šimun. Efektnú ozdobu však na hlave dlho nemal.

“Zlatú prilbu som odložil po prvom striedaní, pretože mi nesedela a chlapci sa mi smiali, že v nej vyzerám ako mimozemšťan. Ale určite ju ešte použijem, veď nám priniesla šťastie
,” pousmial sa Šimun. “Za stavu 1:3 to už vyzeralo všelijako. Zvolen hral výborne v obrane a ubránil množstvo presilových hier. To ich však stálo veľa síl a v závere sme to otočili na našu stranu.”

Ešte po dvoch tretinách to však vyzeralo s Duklou veľmi zle. Zvolen viedol o dva góly a kráčal za štvrtým víťazstvom nad Michalovcami v rade.

“Vedeli sme, že Zvolen má veľkú silu. V úvode dobre korčuľovali a keď dupli, tak sme mali veľké problémy. Našťastie potom začali faulovať a chytili sme sa presilovými hrami. Nevyužili sme ich síce veľa, ale buďme radi aj za tie dva góly. Podstatné je, že sme napokon vyhrali. Ukázali sme, že ak budeme hrať disciplinovane a so srdcom, tak môžeme potrápiť každého,”
skonštatoval Eduard Šimun, podľa ktorého bude cieľom pre nadstavbu udržanie siedmeho miesta.

Podľa Petra Galamboša bolo v hre aj umiestnenie v elitnej šestke, no podstatné bude preniknúť do play-off.

“Tam sa už môže stať všetko,
” upozornil 30-ročný martinský odchovanec. “V úvode sezóny sme ťažili z nováčikovskej eufórie. Celú sezónu sa to držať nedá, ale myslím si, že to bola dobrá základná časť. Doma sme víťazili, vonku to bolo horšie. Tam sú teda ešte rezervy. Hráme však dobrý hokej a v tom chceme pokračovať. Chce to zlepšiť tie výkony na klziskách súperov.”

Zvolen si miesto v hornom poltucte vybojoval bez vážnejších problémov, aj keď miestami mali hokejisti od Hrona slušné problémy.

“Mali sme pekné i zlé šnúry. Patrí to k hokeju, aj keď hlavne tie horšie obdobia neboli príjemné. Teraz sme sa však zmobilizovali a keď sa do zostavy vrátia ďalší chalani, tak by to malo byť dobré. Vždy to môže byť aj lepšie a verím, že si v nadstavbe ešte vylepšíme svoje postavenie pred play-off,
” zaželal si Bruno Mráz a svoje hodnotenie základnej fázy pridal i tréner Andrej Podkonický: “So štvrtým miestom som spokojný, uvidíme, čo sa podarí v nadstavbe. Iste, chceli sme byť aj vyššie, ale boli tam výkyvy. Mali sme aj sériu, keď sme prehrali sedemkrát v rade. Potom sme rovnako tak víťazili. Bolo to teda nevyrovnané, ale teraz už začíname hrať hokej, ktorý by sme si predstavovali. Chceme sa teda udržať v prvej štvorke a možno ešte skúsiť zabojovať aj o tabuľkový posun.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Zvolen

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk