Hokej.sk Hokej.sk

Nitra po skvelej úvodnej tretine v krajskom derby vynulovala Nové Zámky
zdroj: jäzva

Nitra po skvelej úvodnej tretine v krajskom derby vynulovala Nové Zámky

Tipsport Liga 2019/2020 - skupina porazených - 1. kolo:

Hokejisti Nitry zvíťazili v zápase 1. kola nadstavbovej časti Tipsport Ligy v skupine o 7.-12. miesto nad Novýmni Zámkami 4:0.

HK Nitra - HC Nové Zámky 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
Góly: 7. Minárik (Sloboda), 18. Minárik (Čaládi, Csányi), 19. Yellow Horn (Scheidl, Fominych), 55. Fominych (Yellow Horn, Scheidl). Rozhodovali: Fridrich, Tvrdoň - Jedlička, Gegáň, vylúčení: 3:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2054 divákov.

Nitra: Šimboch – McNally, Kubka, Morrison, Mezei, Pupák, M. Versteeg, A. Sloboda – Buček, Šiška, Hrušík – Scheidl, Yellow Horn, Fominych – Csányi, Kollár, Lušňák – Čaládi, Minárik, Škvarek - Tábi

Nové Zámky: Pavlas – Magovac, Hatala, Fereta, Drtina, Hain, Pavúk, Labrecque – Rogoň, Bajtek, Števuliak - Jurík, Fábry, Obrdžálek - Andrisík, Šille, Mikula - Ondrušek, Holovič

Nitrania v úvodnej tretine skórovali až trikrát. Najskôr v 7. minúte prestrelil Pavlasa Minárik a v závere tretiny sa opäť presadil pri avizovanom vylúčení ten istý hráč. Komfortný trojgólový náskok zabezpečil gólovou dorážkou Yellow Horn. Lepšie sebavedomie mali domáci, ktorí boli silnejší na puku a hostí nepúšťali do väčších šancí. Hostí podržal vo viacerých momentoch Pavlas, ale prostredná tretina priniesla najmenej vzruchu.

V 49. minúte mohol znížiť hosťujúci kapitán Jurík, ale málo zamestnávaný Šimboch bol v strehu. Slabšiu koncentráciu Novozámčanov dokumentuje aj fakt, že až dvakrát v zápase hrali oslabenie pre priveľa hráčov na ľade. V druhom prípade presilovú hru Nitrania využili. Svoj prehľad v hre ukázal Yellow Horn, ktorý ponúkol čistú šancu Fominychovi a ten uzavrel konečný stav na 4:0.

Miroslav Kováčik, tréner Nitry: "V prvom rade sme spokojní, že sme doma po veľmi dlhej dobe vyhrali. Už sme to potrebovali. Je to krajšie, že sa nám podarilo vyhrať na nulu. Samozrejme, nebolo to bez chýb. V prvej tretine to bol veľmi dobrý výkon Minárikovej päťky podporený dvoma gólmi. Konečne sme išli ako prví do vedenia, čo sa nám v posledných zápasoch doma nedarilo. Vždy sme chytali "zajaca za chvost" a náskok súpera sme už nedobehli. V druhej tretine sme trochu začali "blázniť", toho sa musíme vyvarovať. Po druhej tretine padli aj tvrdšie slová v šatni. Tretiu tretinu sme sa priblížili k výkonu z tej prvej. Bol to prvý zápas tejto nadstavby a pri tom aj treba zostať. Pokiaľ chceme niečo s touto sezónou urobiť, toto bol iba prvý krok a začiatok všetkého, čo musí nasledovať."

Miroslav Mosnár, tréner Nových Zámkov: "Nadviazali sme na výkon z tretej tretiny v Košiciach. Čo nás doteraz zdobilo, a teda srdiečko, veľa korčuľovania, to tam chýba. Prvú tretinu sme podali odovzdaný výkon. Neviem si predstaviť, ako môžu naši mladí hráči hrať tak, ako hrajú. Neznižujem tým výkon Nitry, ktorá hrala dobre. S výkonom, aký odovzdali naši hráči, sa však neviem stotožniť."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Nové Zámky

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk