Hokej.sk Hokej.sk

Dorastenecký súboj o prvú priečku nedohrali,  rozhodca ukončil zápas po odmietnutí hostí začať hru
zdroj: foto jäzva

Dorastenecký súboj o prvú priečku nedohrali, rozhodca ukončil zápas po odmietnutí hostí začať hru

Dorastenecká extraliga mala počas víkendu na programe posledné kolo základnej časti a jeho šlágrom mal byť súboj Košíc a Nitry.

Mladí Košičania mal v prípade víťazstva šancu zosadiť "Corgoňov" z prvej priečky, no potrebovali k tomu víťazstvo. To napokon získali, no nie tak ako pôvodne plánovali.

Košičanov poslal do vedenia v 23. minúte syn Petra Bartoša Jan, no hostia dokázali po 35 sekundách tretej tretiny vyrovnať Oliverom Hincom. V 45. minúte naklonil misky váh opäť na domácu stranu Matej Jacko a tento moment vyvolal na strane hostí búrku nevôle. Desaťminútový trest za nešportové správanie pre Samuela Sochu situáciu neupokojil a rozhodca Peter Korba napokon ukončil zápas pre odmietnutie tímu Nitry začať hru.

Výsledok zápasu teda skontumovali a Košice vyhrali 5:0. "Oceliari" tak napokon vyhrali základnú časť so ziskom 114 bodov, druhá skončila trenčianska Dukla (112) a Nitra spadla po odpočítaní troch bodov na bronzovú pozíciu (110 bodov).