Hokej.sk Hokej.sk

Ottawa vymenila útočníkov Pageaua a Namestnikova
zdroj: TASR/AP

Ottawa vymenila útočníkov Pageaua a Namestnikova

Klub Ottawa Senators ako prvý roztočil kolotoč výmen pred pondelkovou uzávierkou transakcií v zámorskej NHL (21.00 SEČ). Najprv poslal do Colorada ruského hokejistu Vladislava Namestnikova, za ktorého získal voľbu v 4. kole budúcoročného draftu. Následne sa Senators rozlúčili aj s ďalším útočníkom Jeanom-Gabrielom Pageauom, ktorý zamieril do New Yorku Islanders. Vedenie "ostrovanov" za neho obetovalo tri draftové výbery - v 1. a 2. kole draftu v roku 2020 a v 3. kole v roku 2022.

Dvadsaťsedemročný Namestnikov začal sezónu v New Yorku Rangers, už po dvoch zápasoch ho ale "jazdci" vymenili do Ottawy. Za Senators odohral 54 stretnutí, v ktorých strelil 13 gólov a pridal 12 asistencií. V minulosti obliekal v profilige aj dres Tampy Bay. Namestnikovovi vyprší súčasná dvojročná zmluva s priemerným ročným zárobkom štyri milióny dolárov tento rok v lete, ak dovtedy nepodpíše nový kontrakt, stane sa neobmedzeným voľným hráčom. 

Pageau viedol so 40 bodmi (24+16) v 60 dueloch produktivitu "senátorov" v tomto ročníku. Dvadsaťsedemročný center bol Ottawe verný celú svoju doterajšiu profiligovú kariéru, ktorú začal v sezóne 2012/2013. Rovnako ako Namestnikovovi aj jemu sa skončí kontrakt, ktorý mu garantuje 3,1 milióna USD za sezónu, na konci júna. Prvokolový výber, ktorý získala Ottawa v rámci trejdu, sa presunie z roku 2020 do 2021, ak ho Senators nepoužijú v tohtoročnom drafte na jedného z prvých troch draftovaných hráčov. Informoval o tom portál tsn.ca.

Ako informoval portál tsn.ca, Pageau sa krátko po výmene dohodol s Islanders na šesťročnej zmluve. Tá mu v priemere vynesie päť miliónov dolárov za sezónu. Doteraz zarábal ročne 3,1 mil. USD.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: New York Islanders

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

ProFutbal.sk