Hokej.sk Hokej.sk

Zvolenské zmŕtvychvstanie nestačilo, Poprad je prvým semifinalistom. Zvyšné tri série sú stále otvorené
zdroj: foto jäzva

Extraliga juniorov mala v pondelok na programe tretie štvrťfinálové zápasy. Postup do semifinále si ako prví vybojovali hráči Popradu, ktorí viedli vo Zvolene už 5:0. Domáci sa však vrátili do hry hetrikom Maroša Jedličku a 21 sekúnd pred koncom tretej tretiny vyrovnal Simon Kalousek. O triumfe "kamzíkov" rozhodol v predĺžení René Svitana.

HC Slovan Bratislava - HK Dukla Trenčín 6:3 (2:1, 2:1, 2:1), stav série 2:1

Góly: 2. Lepskii, 18. R. Petráš, 22. Rolný, 39. R. Petráš, 48. Lepskii, 58. Mojžiš  - 12. Petrovický, 27. K. Kováčik, 43. Ferenyi

HC´05 Banská Bystrica - HC Košice 4:2 (0:0, 2:2, 2:0), stav série 2:1

Góly: 34. M. Matoušek, 37. Sojka, 49. Sarvaš, 53. Chamula - 23. Vaculík, 38. S. Nagy

HKM Zvolen - HK ŠKP Poprad 5:6 pp (0:2, 3:3, 2:0, 0:1) , stav série 0:3

Góly: 27. Kalousek, 29. Jedlička, 40. Jedlička, 58. Jedlička, 60. Kalousek - 4. Slivka, 17. Šoltés, 23. Novák, 24. Božoň, 25. Mešár, 66. R. Svitana

MSHK Žilina - MMHK Nitra 4:3 (1:1, 1:1, 2:1), stav série 1:2

Góly: 15. Kocúr, 29. Záhradník, 42. Straka, 56. Pišoja - 1. Adamovič, 36. Uram, 53. Uram