Hokej.sk Hokej.sk

SZĽH je pripravený pomôcť prešovskému hokeju, Šatan nerozumie tvrdeniu primátorky
zdroj: TASR

SZĽH je pripravený pomôcť prešovskému hokeju, Šatan nerozumie tvrdeniu primátorky

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) má záujem podieľať sa na riešení kritickej situácie v prešovskom hokeji. Pri výstavbe tréningovej haly, ktorá by slúžila mládeži, ponúka zväz mestu projekt aj ľudské zdroje. Podľa SZĽH však záujem zo strany radnice opadol.

Výkonný výbor SZĽH ešte v septembri minulého roka absolvoval výjazdové zasadnutie v Prešove, kde sa zaoberal aj pomocou pre mesto Prešov a hokej v ňom. Po rokovaní s primátorkou Andreou Turčanovou prezident SZĽH Miroslav Šatan vyhlásil: "Situácia je kritická a my sme pripravení pomôcť." Šatan následne pozval primátorku, aby rokovali o ďalších krokoch v tejto pomoci.

"Máme k dispozícii projekt výstavby tréningovej haly s kompletným zázemím pri Základnej škole Československej armády, kde by mali deti ideálne podmienky na tréning. Projekt je hotový už niekoľko rokov a jeho spoluautor Jozef Dušenka je ochotný ho mestu odstúpiť v rámci pomoci hokeju v Prešove. Naši ľudia sú pripravení pomôcť vo všetkých ďalších smeroch, či už poradenstvom, alebo hľadaním finančných možností. Od októbra 2019 sa nám však nikto z mesta neozval a neprejavil záujem o pomoc v tomto smere. Mrzí nás to, lebo deti a mladí ľudia v Prešove potrebujú priestor na športovanie a pohyb," uviedol v tlačovej správe prezident SZĽH Miroslav Šatan.

Na snímke prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan počas novinárskych pracovných raňajok v Bratislave 10. decembra 2019
Na snímke prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan počas novinárskych pracovných raňajok v Bratislave 10. decembra 2019 (TASR)

"Hokej v meste je moja srdcová záležitosť. Projekt, ktorý sme pripravili v spolupráci s architektom Ing. arch. Milanom Feckom je hotový, vypracovaný až po realizačný projekt. Bolo naň vydané stavebné povolenie, vypracovaný geologický prieskum, pozemok je vyčistený, pripravený, máme k dispozícii výkresy. Hrával som tu hokej ja aj moje deti, preto ma mrzí, že zo strany vedenia mesta nie je záujem dopriať rodičom a deťom miesto na šport," povedal Jozef Dušenka, spoluautor projektu výstavby tréningovej haly.

Primátorka mesta Prešov po stredajšom (19. februára) zasadnutí mestského zastupiteľstva vyhlásila: "Žiadali sme SZĽH o možnosť vybudovať malú tréningovú halu v areáli ZŠ Československej armády, kde máme urobenú prípravu. Žiaľ, Slovenský zväz ľadového hokeja nám výstavbu tejto haly neodsúhlasil."

Zimný štadión v Prešove

SZĽH sa voči takémuto tvrdeniu ohradil, mesto totiž podľa neho nepotrebuje žiadne schválenie či odsúhlasenie zo strany SZĽH. "Nerozumieme tomuto tvrdeniu pani primátorky. My máme nachytané všetky veci a sme pripravení pomôcť mestu rovnako, ako pomáhame aj iným samosprávam. Naším záujmom je, aby tréningová hala v Prešove čo najskôr vyrástla. Žiaľ, od októbra minulého roka záujem zo strany mesta ochabol a odvtedy s nami v tejto veci nikto nekomunikoval. Nevieme, čo sa v meste deje. Naša pomocná ruka však stále platí," povedal Šatan, ku ktorému sa pridal aj vicežupan Prešovského samosprávneho kraja Jozef Lukáč: "Postoj mesta je pre nás nepochopiteľný. Zvlášť, keď má k dispozícii všetko na to, aby začalo s výstavbou. Vieme o záujme hokejového zväzu vybudovať tréningovú halu pri ZŠ. Prešovský samosprávny kraj bude nápomocný v akomkoľvek smere. Chceme, aby tretie najväčšie mesto na Slovensku malo viacero ľadových plôch pre budúcich hokejistov."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk