Hokej.sk Hokej.sk

Prekvapivá správa z Bratislavy. Capitals majú namierené do EBEL ligy
zdroj: jäzva

Prekvapivá správa z Bratislavy. Capitals majú namierené do EBEL ligy

Účastník Slovenskej hokejovej ligy (SHL) Bratislava Capitals by mohol od novej sezóny 2020/2021 pôsobiť v nadnárodnej EBEL lige. Výkonný výbor SZĽH umožnil lídrovi druhej najvyššej súťaže na Slovensku vstup do medzinárodnej ligy po skončení aktuálnej sezóny. Informoval o tom redaktor RTVS Marek Marušiak.

Bratislava Capitals má záujem prihlásiť sa do nadnárodnej EBEL ligy, kde pôsobia aj tímy z Rakúska, Talianska, Česka a Maďarska. "Hlavnomešťania" by tak v prípade celkového triumfu v SHL nevyužili možnosť postupu do najvyššej súťaže Tipsport ligy. Medzi elitu by sa tak automaticky posunul zdolaný finalista.

"Výkonný výbor SZĽH dal súhlas klubu Bratislava Capitals, aby začal rokovanie o možnosti vstupu do EBEL ligy. Musí však vyriešiť situáciu s používaním domovského stánku a ďalšími náležitosťami s tým, že slovenská súťaž bude v termínovníku nadradená. Najneskôr do 25. apríla však musí podať definitívne stanovisko, či prestupuje do tejto nadnárodnej súťaže. V prípade, že sa stane víťazom Slovenskej hokejovej ligy, do extraligy postúpi druhý tím v poradí, teda finalista," uviedol po utorkovom zasadnutí VV SZĽH v oficiálnom stanovisku.

Podľa prezidenta klubu Dušana Pašeka ide v prípade schválenia kroku od VV SZĽH len o prvý bod z celého plánu. Účasť v medzinárodnej súťaži nie je ani zďaleka istá a vedenie klubu čaká kopa práce. "V komunikácii s ligou EBEL sme boli približne dva mesiace. Registrovali sme ich potenciálny záujem o našu účasť v ich lige. Začali sme sa tým zaoberať, keďže aj pre nás by účasť v tejto lige bola dobrá. Jednak z pohľadu atraktivity ligy a tiež vstupu do nového priestoru nadnárodnej kvalitnej ligy. Rozhodli sme sa, že sa budeme pokúšať vstúpiť do tejto súťaže," povedal Pašek pre web hokejportal.net s dodatkom, že gro tímu budú naďalej tvoriť slovenskí hráči.

Capitals by sa v prípade účasti v EBEL lige stali štvrtým slovenským tímom, ktorý si zahral medzinárodnú súťaž. Doposiaľ sme mali dvoch účastníkov v KHL - HC Lev Poprad a HC Slovan Bratislava. Nové Zámky si zase zahrali v konkurenčnej MOL lige. O vývoji situácie vás budeme informovať na webe hokej.sk.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: HC Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: SHL

Pozri viac

ProFutbal.sk