Hokej.sk Hokej.sk

Capitals ocenilli Ovečkina, ruský kanonier oznámil radostnú správu
zdroj: TASR-AP

Capitals ocenilli Ovečkina, ruský kanonier oznámil radostnú správu

Alexander Ovečkin sa stal po Waynovi Gretzkemu druhým najmladším hráčom, ktorému sa podarilo nastrieľať 700 gólov v NHL. Klub Washington Capitals pochopiteľne nenechal takúto udalosť bez reakcie a pred zápasom proti Winnipegu mu pripravil slávnostný ceremoniál.

"Bolo to špeciálne, obzvlášť vďaka tomu, že som mal na rukách po celý čas Sergeja," vyslovil sa Ovečkin, ktorému robila okrem ročného synčeka spoločnosť aj manželka. "Ešte raz ďakujem svojmu klubu za všetko, čo pre mňa urobil. Bol to skvelý moment."

Ovečkin je celkovo ôsmym členom klubu 700. Ocitol sa tak v spoločnosti hráčov ako sú Wayne Gretzky (894 gólov), Gordie Howe (801), Jaromír Jágr (766), Brett Hull (741), Marcel Dionne (731), Phil Esposito (717) a Mike Gartner (708).

Pri príležitosti tohto míľnika Ovečkinovi prostredníctvom videa pogratulovali šiesti žijúci členovia klubu 700 a v mene Gordieho Howa sa mu prihovoril jeho syn Mark. 

"Ak by som bol Wayne Gretzky, tak by som sa už v tejto chvíli obával o svoj rekord. Alex ho totiž určite prekonať môže," odkázal Jaromír Jágr.

Samotný Gretzky s tým súhlasí a svojich 894 gólov nepovažuje za neprekonateľnú métu. "Určite sa to bude hovoriť aj po tom, čo prekonáš hranicu 800 gólov. Držím ti palce," odkázal Great One.


zdroj: nhl.com

V samotnom zápase potom načal Ovečkin ôsmu stovku gólov, keď skóroval už v druhej minúte a potom zaznamenal aj rozhodujúci samostatný nájazd.

A aby nebolo radosti málo, spoločne  manželkou Nasťou oznámili svetu aj radostnú správu. K malému Sergejovi totiž pribudne ďalší potomok. 

"Je to skvelé. Čím viac detí, tým viac zábavy," pousmial sa Ovečkin.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Washington Capitals

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

ProFutbal.sk