Hokej.sk Hokej.sk

Nadstavba SHL mieri do svojho cieľa, šesťbodové súboje v Martine a v Skalici
zdroj:

Nadstavba SHL mieri do svojho cieľa, šesťbodové súboje v Martine a v Skalici

V nadstavbovej fáze Slovenskej hokejovej ligy ide do tuhého a dnešné 9. kolo bude predposledným pred play-off. O zlepšenie pozície pritom bojuje stále hneď niekoľko tímov. Istá je nateraz iba štvrťfinálová dvojica Bratislava - Levice.

Skupina o 1. až 6. miesto:

HK Skalica - HK Spišská Nová Ves - 17.00 h

Skalica je pred svojim posledným domácim zápasom v nadstavbe štvrtá, no zo zadu cíti obrovský tlak. Dubnica má rovnaký bodový počet a Spišiaci strácajú iba jediný bod. Tento zápas je teda mimoriadne dôležitý. Záhoráci vyhrali v posledných dvoch domácich stretnutiach nad Topoľčanmi i Dubnicou, hostia si po troch prehrách vylepšili náladu triumfom 5:2 nad Topoľčanmi. V prvých štyroch vzájomných sezóny víťazila iba Skalica, naposledy sa však karta otočila a Spišská Nová Ves vyhrala na domácom ľade 5:2.

Náš tip: X2

MHK TSS GROUP Dubnica - Bratislava Capitals - 18.00 h

Ako sme už spomínali, Dubnica má stále veľkú šancu na zisk štvrtého miesta. Potrebuje však bodovať a tentoraz ju čaká súper najťažší. Capitals majú na čele tabuľky osemnásťbodový náskok, v posledných dvoch zápasoch však prehrali s Topoľčanmi i Martinom. Tretiu prehru v rade si jednoducho nepripúšťajú. Dubnica nemá v nadstavbe ideálnu formu a z posledných ôsmich zápasoch vyhrali iba raz, keď zdolali chudobným výsledkom 1:0 Spišskú Novú Ves. V doterajších piatich vzájomných zápasoch nestratila Bratislava ani jediný bod. 

Náš tip: 2

HK Vitar Martin - HC Topoľčany - 18.00 h

V Turci pôjde o dôležitý súboj z pohľadu druhej priečky. Martin má pred Topoľčanmi trojbodový náskok a ak teda zvíťazí, môže odohrať posledné kolo bez stresu. Vitar na to formu určite má, veď aktuálne ťahá štvorzápasovú sériu víťazstiev a v poslednom kole zdolal aj silnú Bratislavu. Žochári naopak striedajú posledných osem kôl pravidelne výhry s prehrami. Naposledy neuspeli na Spiši a ak by mali pokračovať podľa februárovej schémy, tak by malo nasledovať víťazstvo. Ľahké to však nebude, pretože Topoľčany prehrali v oboch tohtosezónnych vzájomných súbojoch v Martine. Doma naopak trikrát vyhrali a v zápasoch týchto súperoch tak platí môj dom, môj hrad.

Náš tip: 1

Skupina o 7. až 10. miesto:

HK ‘95 Považská Bystrica - HK Gladiators Trnava - 18.00 h

V dolnej skupine sú už všetky otázky vyriešené. V súboji dvoch najslabších tímov súťaže tak pôjde už len o vylepšenie nálady a možno aj o posledné víťazstvo v sezóne. Panteri sú na tom v porovnaní s Gladiátormi o 15 bodov lepšie a vyhrali päť zo siedmich vzájomných zápasov. Trnava ťahá nepríjemnú osemzápasovú sériu prehier a naposledy utrpela debakel 0:8 v Žiline.

Náš tip: 1

HK Levice - MsHK DOXXbet Žilina - 18.00 h

Levice si zahrajú v play-off s Bratislavou, siedma Žilina ešte meno svojho súpera nepozná. Tím z Tekova stráca na Vlkov 18 bodov, no z posledných štyroch zápasov prehral až tri. Žilina vyhrala deväťkrát v rade a vyzerá to tak, že bude pred podstatnou časťou sezóny naladená veľmi pozitívne. 

Náš tip: 2

Odporúčame

Najnovšie z ligy: SHL

Pozri viac

ProFutbal.sk