Hokej.sk Hokej.sk

Medveďom z Detvy dochádza dych, maďarské ešte driapu
zdroj: jäzva

Medveďom z Detvy dochádza dych, maďarské ešte driapu

Medvedie derby pod Poľanou vyznelo jednoznačne v prospech tabuľkovo vyššie postavených hostí z hlavného mesta Maďarska.

Pravda, prvá polovica konečnému výsledku 2:5 nenasvedčovala, veď zverenci trénera Josefa Turka sa ujali vedenia Rastislavom Gašparom a krehký náskok si držali až do 31. minúty.

„Gól vždy poteší, obzvlášť, keď mi to v posledných zápasoch nepadalo,
“ rozhovoril sa 25-ročný útočník Detvy R. Gašpar. „V úvode sme mali slušný tlak, ujali sme sa vedenia, ale potom prišiel výpadok a nezvládli sme ubrániť ich presilovky. Celkový dojem teda prebil náš výkon.“

C.J. StretchTím Detvy sa síce dopustil iba štyroch faulov, no efektívni hostia z Maďarska ich potrestali tromi presilovkovými gólmi.

„Bol to pre nás určite ťažký zápas, ale vyšli nám presilové hry a dobrú prácu sme odviedli aj v oslabeniach,
“ pochvaľoval si autor gólu a asistencie hostí C. J. Stretch.

Tím MAC sa zásluhou troch bodov posunul k deviatej Nitre, no na play-off stráca stále priepastných šestnásť bodov.

Určite to nie je príjemná situácia, ale musíme bojovať v každom zápase. Pokiaľ tam bude matematická šanca, tak to treba skúšať. Nikdy neviete, čo sa ešte môže stať. Či už sa však do play-off dostaneme, alebo nie, do každého zápasu musíme ísť s cieľom vyhrať,“ velí 30-ročný Američan.

V prípade Detvy sa už o play-off nehovorí, no cieľom bude aspoň posun zo súčasnej dvanástej priečky. Podpoľanci však prehrali štyrikrát v rade a po desaťgólovom debakli v Michalovciach si náladu nevylepšili ani proti MAC.

„Ťažko sa mi to hodnotí, pretože takto zle sme hrali aj v minulom kole. Ak by sme robili to, čo robiť máme, tak sme tento zápas mohli pokojne vyhrať. Musíme to zlepšiť,“
uzavrel Rastislav Gašpar.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Budapest MAC

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk