Hokej.sk Hokej.sk

Šláger v Košiciach, duel tabuľkových susedov pod Tatrami, šesťbodový zápas v Miškovci
zdroj: jäzva

Šláger v Košiciach, duel tabuľkových susedov pod Tatrami, šesťbodový zápas v Miškovci

Nadstavbový program Tipsport ligy pokračuje tretím kolom. Pozornosť pútajú už tradične súboje v rámci prvej šestky, no veľká pozornosť sa sústredí aj na šesťbodový duel medzi Miškovcom a Michalovcami. Na zaváhanie jedného z týchto súperov čaká v závetrí Nitra, ktorá by mala získať povinné body proti Detve.

Skupina o 1. až 6. miesto:

HC Košice - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica - 18.00 h

Košičanov sužuje maródka, no na ľade Zvolena ukázali, že dokážu víťaziť aj bez útočných opôr ako sú Marcel Haščák či David Květoň. Oceliari vyhrali štyri z posledných piatich zápasov a ich jasným cieľom bude znížiť súčasnú sedembodovú stratu na Baranov. Majster však hrá vo veľkej pohode. Z ostatných desiatich duelov prehrali Banskobystričania iba jediný (so Zvolenom) a naposledy zvládli prestížny šláger proti Slovanu. V základnej časti bola bilancia týchto súperov vyrovnaná 2:2, pričom obaja vyhrali zhodne po jednom zápase doma a vonku. Hostia sa budú opäť spoliehať na výborné presilové hry, ktoré majú najlepšie v lige (24% úspešnosť). Len v posledných piatich zápasoch nastrieľali až 12 gólov v početnej výhode.

Náš tip: X2

HK Poprad - HKM Zvolen - 18.00 h

Súperov bojujúcich o štvrtú priečku delia iba tri body. O máličko lepšie sú na tom Popradčania, no to sa môže dnes zmeniť. Pravda, lepšia forma je na domácej strane. "Kamzíci" prišli o šesťzápasovú bodovú sériu v Trenčíne, kde pritom viedli 3:1. Zvolen však utrpel už tri prehry v rade, keď po Michalovciach a Slovane nestačil na Košice. V posledných troch zápasoch inkasovali hráči HKM až štrnásť gólov. Aj v tomto prípade sú vzájomné zápasy vyrovnané 2:2. V prvých dvoch prípadoch sa tešili Stredoslováci (3:2, 4:3), vo zvyšných dvoch uspeli hráči spod Tatier (5:3, 4:3). Zakaždým to však bolo veľmi vyrovnané a práve taký zápas sa čaká i dnes.

Náš tip: 1

HC Slovan Bratislava - HK Dukla Trenčín - 18.30 h

Tradične atraktívny duel predstavuje súboj druhého a šiesteho tímu tabuľky. Trenčania strácajú na Slovan rovných dvadsať bodov a vo výraznej miere za to môžu práve vzájomné zápasy. Dukla totiž prehrala vo všetkých štyroch merania síl a Slovanu ešte od jeho návratu z KHL neuchmatla ani bod. Trikrát pritom prehrala o tri góly, raz o dva. Dokáže Trenčín tentoraz pritlačiť na Orlov viac? Forma súperov tomu príliš nenavráva. Bratislavčania ťahajú šesťzápasovú bodovú šnúru a naposledy priviezli bod z Banskej Bystrice. Trenčín sa konečne dočkal víťaznej radosti, keď po piatich prehrách predviedol pekný obrat z 1:3 na 6:3 proti Popradu. Veľkou stratou pre tím Dukly je výpadok útočníka Brandona Aldersona, pre ktorého sa sezóna predčasne skončila.

Náš tip: 1

Skupina o 7. až 12. miesto:

HK Nitra - HC 07 WPC Koliba Detva - 18.00 h

Corgoni sa prehrou v Michalovciach zosunuli na nepostupovú deviatu pozíciu, no vyrovnanie stavu z 0:4 na 4:4 ukázal ich možnosti. Proti Detve je Nitra jasným favoritom, veď Medveďe prehrali štyrikrát v rade a v posledných dvoch zápasoch v Michalovciach (2:10) a proti MAC (2:5) toho veľa neukázali. Po výhre Detvy v prvom vzájomnom súboji sezóny (5:3 pod Zoborom), uspeli vo zvyšných troch meraniach síl Nitrania (3:1, 5:1 a 5:0). V tomto prípade jednoducho platí, že domáci si z pohľadu vyrovnaného boja o play-off stratu s dvanástym tímom nemôžu dovoliť.

Náš tip: 1

DVTK Jegesmedvék Miškovec - HK Dukla Ingema Michalovce - 18.30 h

Ďalší z dôležitých šesťbodových duelov, v rámci ktorých bojuje najlepšie trio spodnej skupiny o dve postupové priečky. Zverenci Glena Hanlona zabodovali v prvých dvoch nadstavbových dueloch naplno, keď zdolali MAC 2:0 a z Nových Zámkov priviezli výhru 4:3. Dukla ťahá dokonca už päťzápasovú víťaznú sériu, no pohodu výrazne naštrbila strata štvorgólového vedenia proti Nitre. Zemplínčania sa z toho potrebujú rýchlo otriasť a v Miškovci sa pokúsia zopakovať víťazstvo 2:1 z ich poslednej januárovej návštevy. Predošlé tri vzájomné stretnutia ukoristili vo svoj prospech hráči DVTK. Sila Michaloviec je vonku polovičná, no súčasnú slušnú fazónu by mohli využiť na zisk bodov.

Náš tip: 1X

MAC Újbuda Budapešť - HC Mikron Nové Zámky - 19.00 h

Ani jeden z týchto súperov podľa všetkého do play-off nezasiahne, aj keď matematickú šancu ešte majú obaja. Očakávať sa dá uvoľnený hokej s vyšším počtom gólov. Tak tomu bolo aj doposiaľ a v úvodných štyroch vzájomných zápasoch videli diváci 34 gólov. V troch prípadoch sa tešili Býci, jediná výhra MAC však bola veľmi presvedčivá - 7:1. Hráči z hlavného mesta Maďarska majú za sebou štyri zápasy na klziskách súperov, pričom vyhrať dokázali v Miškovci a v Detve. Zámky majú v nohách tri prehry v rade. 

Náš tip: 1X

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk