Hokej.sk Hokej.sk

Dejiskom kvalifikácie na ZOH definitívne Bratislava. Šatan sa vyjadril k hráčom z NHL
zdroj: TASR

Dejiskom kvalifikácie na ZOH definitívne Bratislava. Šatan sa vyjadril k hráčom z NHL

Dejiskom kvalifikácie D-skupiny na zimné olympijské hry (ZOH) 2022 v Pekingu bude Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave. Vo štvrtok to definitívne potvrdil prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan.

Predpoludním bratislavskí mestskí poslanci pre toto podujatie schválili takmer 37-percentnú zľavu z ceny nájmu Zimného štadióna Ondreja Nepelu v Bratislave. SZĽH po zľave zaplatí mestu za nájom 60.000 eur s DPH. "Boli sme už pod termínovým tlakom zo strany IIHF. Na začiatku sa zdalo, že dejiskom turnaja by mohli byť Košice, intenzívne sa o to snažil aj pán primátor, no nemohli sme už dlhšie čakať. Bratislava prišla do hry, promptne nám vyhovela, a preto sme sa rozhodli, že kvalifikácia sa odohrá tu," uviedol Šatan pre portál hockeyslovakia.sk.

Na ZOH v Pekingu sa predstaví 12 krajín. Okrem automatickej miestenky pre organizátora Čínu, si účasť zabezpečilo aj prvých osem tímov v rebríčku Medzinárodnej hokejovej federácie, platnému k 26. máju 2019. Zvyšné tri miestenky zostali pre víťazov záverečných kvalifikačných turnajov. Okrem bratislavského sa ďalšie dva odohrajú v Lotyšsku a Nórsku. A keďže zápasy záverečnej fázy kvalifikácie sú na programe v závere augusta, slovenskú reprezentáciu by v boji o Peking mohli posilniť aj hráči z NHL. "Určite s nimi rátame. Budeme sa snažiť zabezpečiť všetko tak, aby mohli nastúpiť. Budeme musieť vybaviť povolenia od ich zamestnávateľov, poistky, ale verím, že hráči prídu bojovať o účasť na olympiáde, ktorá sa v roku 2022 uskutoční v Číne," dodal Šatan.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia

Pozri viac

ProFutbal.sk