Hokej.sk Hokej.sk

V Nemecku a EBEL Lige ukončili sezónu
zdroj: jäzva

V Nemecku a EBEL Lige ukončili sezónu

Vedenie nadnárodnej hokejovej EBEL ligy sa do dohode so zástupcami klubov rozhodlo predčasne ukončiť sezónu. Dôvodom je šíriaci sa koronavírus.

 Súťaž tak v tomto ročníku nespozná majstra. V EBEL lige, v ktorej pôsobia tímy z Rakúska, Talianska, Česka a Maďarska, už odohrali prvé tri štvrťfinálové zápasy play off.

"Desiaty marec je smutný deň pre kluby, hráčov, funkcionárov a predovšetkým pre všetkých fanúšikov EBEL ligy," citovala agentúra APA slová generálneho riaditeľa súťaže Christiana Feichtingera. O účasť v budúcom ročníku EBEL ligy nedávno prejaavil záujem aj slovenský klub Bratislava Capitals.

K rovnakému kroku sa odhodlali aj v Nemecku. Vedenie súťaže DEL v utorok rozhodlo o predčasnom ukončení ročníka. Dôvodom sú obmedzenia spolkových vlád v súvislosti so šíriacim sa koronavírusom, ktoré neumožnia odohrať zápasy play off. Víťaz základnej časti Red Bull Mníchov bude DEL zastupovať v budúcom ročníku Ligy majstrov spolu s tímami Adler Mannheim, Straubing Tigers a Eisbären Berlín. Informovala o tom agentúra DPA. 

"Nemecká hokejová liga (DEL) je nútená s okamžitou platnosťou ukončiť aktuálnu sezónu. Program play off už nie je možné uskutočniť. Dôvodom je, že viaceré spolkové krajiny zakázali organizovať podujatia s účasťou nad 1000 osôb. DEL týmto krokom nasleduje aj oficiálne odporúčania kancelársky Angely Merkelovej a spolkového ministra zdravotníctva Jensa Spahna, ktoré sa teraz implementujú do oficiálnych zákazov," uviedla DEL na svojej oficiálnej stránke. 

Nemecko zaznamenalo v pondelok na svojom území prvé dve úmrtia na ochorenie spôsobované novým koronavírusom. Oba prípady sa vyskytli v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko, ktorý je nákazou zatiaľ najhoršie postihnutý. V Brandenbursku sa zase v domácej karanténe nachádza 4000 - 5000 ľudí, keďže v jednej z miestnych škôl sa objavilo podozrenie na prítomnosť koronavírusu. Nemecký Inštitút Roberta Kocha ako oficiálny orgán na kontrolu chorôb hlásil v pondelok 1112 potvrdených prípadov nakazenia SARS-CoV-2.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

ProFutbal.sk