Hokej.sk Hokej.sk

Jurínyi: Kluby čaká boj o prežitie
zdroj:

Jurínyi: Kluby čaká boj o prežitie

Rozhodnutie o predčasnom ukončení sezóny nemá v histórii slovenskej extraligy obdobu a smútia kluby, hráči i fanúšikovia. Bezprecedentný krok nikoho neteší, no všetky strany sa v konečnom dôsledku zhodujú v tom, že inak to jednoducho nešlo.

„Ťažko sa mi k tomu vyjadruje, pretože pre nás je to veľké sklamanie. Musíme však rešpektovať nariadenie štátu,“ povzdychol si riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurínyi. „Hokej robíme pre ľudí, investovali sme do toho veľa energie, peňazí i srdca. Verili sme preto, že sa to bude dať nejak posunúť. Sú tam však objektívne faktory, ktoré nás donútili súhlasiť s týmto rozhodnutím, ktoré prijali aj iné hokejové ligy.“

Táto výnimočná situácia však spôsobí klubom aj finančné problémy. Naplniť nebudú môcť sponzorské dohody, v play-off navyše mohli počítať s plnými halami a vysokými príjmami zo vstupného.

„Určite si sadneme s hráčmi a budeme hovoriť o zmluvách. Pre väčšinu klubov bude mať toto rozhodnutie finančne devastačné následky a budeme mať čo robiť, aby sme prežili,
“ upozornil šéf popradského klubu.

Niektoré mládežnícke tímy HK Poprad ešte v posledných dňoch trénovali, ale po dnešnom dni skončia aj oni. „Keď zatvoria školy, tak prestanú trénovať aj deti z hokejových tried, ktoré to majú v rámci vyučovacieho procesu,“ ukončil Ľ. Jurínyi.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Poprad

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk