HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Povedali po zapase ....

BRATISLAVA 19. marca (SITA) - Súhrn hlasov po prvých štvrťfinálových stretnutiach hokejovej Extraligy:

HK 36 Skalica - ŠKP Poprad 6:2
Dušan Žižka (tréner Skalice): "Prvé štvrťfinálové stretnutie potvrdilo naše očakávania. Diváci videli maximálny dôraz z oboch strán. Obe mužstvá si perfektne plnili obranné úlohy. Zvíťazili sme vďaka využitým presilovkám, ktoré nám súper ponúkol svojou nepochopiteľnou hrubosťou. Myslím si, že sobotňajší druhý zápas bude z pohľadu súpera podstatne pozornejší."
Bedřich Brunclík (tréner Popradu): "Za stavu 3:0 pre domácich považujem ich hru za antihokej. Vylúčenie Zeteka na 5 minút rozhodlo zápas. O našej disciplíne si musíme s chlapcami ešte pohoroviť. Kroták hovoril s rozhodcom ako asistent kapitána slušne, ale on mu dal 10 minút. V I. tretine nás rozhodca doslovne zavraždil. Klempa chcel odísť z brány sám. Prvý gól od červenej čiary ide na vrub jeho nepozornosti. V 15. minúte sa začala vražedná päťminútovka. Za stavu 3:0 však ešte nebolo rozhodnuté. Ako som už spomínal rozhodcovia nezvládli zápas. S mužstvom som po zápase nehovoril skepticky ani porazenecky. Skončila sa prvá štvrťfinálová etapa. Teraz musíme trikrát vyhrať. Máme pred sebou celú noc na rozmýšľanie."

Liptovský Mikuláš - Košice 5:2
Ján Hegyi (tréner L. Mikuláša): "Myslím si, že diváci si prišli na svoje. Videli dobrý hokej a myslím si, že celkom zaslúžene sme zvíťazili. Dnes sa nám darilo aj v presilovkách. Strelili sme v nich až 3 góly. Jediné čo môžem chlapcom vyčítať je to, že za stavu 3:0 na chvíľočku poľavili a v tom čase sme inkasovali 2 góly. V závere však opäť zabojovali a celý kolektív si zaslúži uznanie za predvedený výkon."

Ján Selvek (tréner Košíc): "V I. tretine nás hlavný rozhodca často vylučoval. Myslím si, že aj troška neoprávnene. Liptáci mali možnosť hrať štyri presilovky. My sme začali hrať veľmi neskoro. Aktívne sme hrali až od stavu 0:3. Nič však nie je stratené. Síce sme prehrali sme, ale sobotňajší zápas môže vyzerať úplne ináč."

Slovan Harvard Bratislava - VTJ Spišská Nová Ves 12:0
Ernest Bokroš (tréner Slovana): "Je vidieť, že Spišská Nová Ves má už po sezóne. Myslím si, že ani druhý domáci zápas pre nás nebude problémom. Snáď v Spišskej Novej Vsi bude zápas vyrovnanejší. Hráčov som nestriedal, aby strávili na ľade čo najviac času. Chcem sa poďakovať hráčom za pekný zápas a divákom za dôveru."
Milan Skokan (tréner Spišskej Novej Vsi): "Po náročných zápasoch v B-skupine som sa obával, že budeme hrať až príliš uvoľnene a to sa aj potvrdilo. Zdá sa, že vypitého šampanského bolo trochu viacej. Zákrok Karabina na rozhodcu ma mrzí, no predchádzali mu viaceré fauly Slovanistov. Súperovi blahoželám k víťazstvu a dúfam, že druhý zápas bude vyrovnanejší."

Trenčín - Zvolen 2:3 po predĺžení
Ján Faith (tréner Trenčína): "Zápas hodnotím ako výborný, žiaľ so šťastným koncom pre hostí. Ak by sme stretnutie rozhodli pre seba v riadnom hracom čase, nikto by nemohol namietať, pretože sme mali na to dosť príležitostí. Takto vyšla snaha mužstva nazmar. Napriek prehre však musím vysloviť celému kolektívu pochvalu za dobré nasadenie a prístup. V druhom zápase série chceme stav vyrovanať na 1:1, aby bolo o čo hrať aj vo Zvolene."
Ján Jaško (tréner Zvolena): "Úroveň tohto zápasu sa nedá porovnať so stretnutiami v základnej časti súťaže. Začali sme veľmi dobre, prvých 10 minút sme odohrali podľa naších predstáv a výsledkom snaženia bolo dvojgólové vedenie. Následné vylúčenie a gól Trenčína nás pribrzdil, pretože súper začal hrať agresívnejšie a dostával sa do šancí. Rozhodujúca bola II. tretina, v ktorej domáci strelili iba jeden gól. Chlieb sa lámal vtedy, keď naši hráči vydržali 5 minútové oslabenie a dokázali sa pomocou kolektívneho ducha skonsolidovať. V predĺžení sme verili vo víťazstvo."

Najnovšie z klubu: Ottawa

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk