HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Funkcionári extraligových klubov pred štartom novej sezóny

Názory funkcionárov na ciele, rozpočet a ceny vstupeniek extraligových klubov pred novou sezónou

Názory funkcionárov na ciele, rozpočet a ceny vstupeniek extraligových klubov pred novou sezónou:

Maroš Krajči (viceprezident a GM Slovana Bratislava): "Naším cieľom je minimálne účasť vo finále. Od roku 2003 by sa mala hrať Európska hokejová liga, v ktorej nechceme chýbať. Zatiaľ by mali mať účasť istú majstri jednotlivých krajín. V nastávajúcej sezóne si preto dávame ciele aj pre Kontinentálny pohár, v ktorom by hráči mali získať skúseností z medzinárodného ľadu a tie zužitkovať v EHL. Do novej sezóny vstúpime s rozpočtom 51 miliónov korún, z ktorých na činnosť A-mužstva pôjde 35 miliónov. Cena permanentky na sezónu je 1990 korún. Celoročná vstupenka do VIP lóže je za dvestotisíc. Lístok na jednotlivé zápasy stojí 50 a 60 korún, držitelia karty mládeže Euro 26 majú zľavu."

Tibor Turan (prezident ŠKP Poprad): "Veľké ambície nemôžeme mať. Po sezóne odišli brankár Šimonovič, čo je veľmi citeľná strata, P. Ščibran, M. Segľa, Ondrejčík, Junas, prišli Klempa, Kožár, Gallo, Verčík a Petričko. Rozpočet nášho klubu je 18 miliónov korún. Na zimnom štadióne sme v bezplatnom prenájme od mesta. Cena permanentky na sezónu je 1100 korún, vstupenky na sedenie stoja 50 a na státie 40 korún."

Jozef Bukovinský (riaditeľ MsHK ŠKP Žilina): "V našom klube počas leta nenastali žiadne zásadné zmeny. Chceme sa posunúť minimálne o jedno miesto vyššie. Oslabil nás odchod brankára Lipovského a obrancu Haranta. Počas predchádzajúcej sezóny hráči nabrali extraligové skúsenosti, čím by sme mohli straty vyvážiť. V našej akciovej spoločnosti je stopercentným akcionárom mesto. Primátor a prezident klubu Ján Slota toho pre žilinský hokej urobil veľa. Mesto nám uhrádza všetky náklady na chod štadióna. Rozpočet nášho klubu je na úrovni extraligového priemeru, okolo 25 miliónov. Celosezónna vstupenka stojí 2350 korún, na sedenie 50 a státie 30."

Peter Kováč (prezident MHC Martin): "So sezónou 2001/02 sme neboli príliš spokojní, preto sme pristúpili aj k trénerským zmenám. Teraz chceme postúpiť do play off, teda skončiť v základnej časti do 8. miesta. Na športový chod klubu máme vyčlenených 20 miliónov korún, prevádzku zimného štadióna nám hradí mesto. Ceny permanentiek sa pohybujú od 700 do 1100 korún, lístok na státie je za 50 a sedenie 30 korún."

Vlastimil Škandera (riaditeľ MHk 32 Liptovský Mikuláš): "Okrem Kompasa a Kohúta sú v našom kádri iba odchovanci liptovskomikulášskeho hokeja. Veľkým prínosom je príchod Jerguša Baču. Náš rozpočet sa pohybuje na úrovni 20 miliónov korún. Veľmi dobre spolupracujeme s mestom, ktoré vynakladá 8 miliónov na prevádzku zimného štadióna. Ďalších 90 až 100 tisíc ide z mesta na mládež a zo zisku z prenájmu zimného štadióna nám dáva mesto 50% na rozvoj mládežníckeho hokeja. Permanentka na sezónu stojí 1000 korún, pre členov hokejového klubu je to polovica. Vstupenky na jednotlivé zápasy stoja 50 a 40 korún."

Mojmír Božík (riaditeľ HC Košice): "Po minuloročnom 3. mieste v predchádzajúcej sezóne máme pred sebou vyššie ciele. Nemôžeme mať skromnejšie ambície, chceme do finále. Klubový rozpočet je 50 miliónov - na papieri - uvidíme, aká bude realita. Mesto nám na činnosť a zimný štadión neprispieva ani korunou. Na státie stojí u nás celosezónna vstupenka 1500 korún, na sedenie o dve stovky viac. Lístok na jednotlivé zápasy vyjde fanúšika na 70 korún."

Róbert Mráz (prezident HKm Zvolen): "V našom kádri bol počas leta veľký pohyb hráčov. Odchod Šechného trochu nabúral našu koncepciu. V tomto roku máme skromnejšie ciele. Úloha je dostať sa medzi štyri najlepšie tímy súťaže. Rozpočet klubu je 50 miliónov korún. Mesto Zvolen nám ročne prispieva čiastkou 2,5 milióna na energie. Permanentky máme v cenových reláciách 1200, 2400 a 10 tisíc korún, cena vstupenky na jeden zápas je 60 a 40 korún."

Ivan Piovarči (generálny manažér Dukly Trenčín): "Cieľom nášho klubu je umiestnenie do 4. miesta. V tíme máme pre túto sezónu aj sedem juniorov s profesionálnymi zmluvami. Prechádzame transformáciou klubu. Zimný štadión je doteraz vlastníctvom armády, ktorá ho bude financovať do 31. decembra, čo bude ďalej je otázkou ďalších rokovaní. Na A-tím máme vyčlenených pre budúcu sezónu 25 miliónov korún, ďalších 10 je určených pre mládež. Permanentky predávame po 1000 korún, vstupenky na jednotlivé zápasy za 50, 40 a 20 korún."

Dušan Kacvinský (manažér HK VTJ Spišská Nová Ves): "Ako nováčik sa chceme v najvyššej súťaži v budúcej sezóne zachrániť. Budeme pracovať s 15-miliónovým rozpočtom. Chceme dokázať, že aj s malými peniazmi sa hokej dá robiť. Mesto hradí prevádzku zimného štadióna. Celosezónna vstupenka bude u nás stáť 600 korún, lístok na zápas 30 korún."

Ivan Chovanec (prezident HK 36 Skalica): "Do šiestej extraligovej sezóny vstúpime s viacerými kozmetickými zmenami. Citeľne nám bude chýbať obranca Vlado Vlk, ktorý odišiel do Slovana. Chceme si vytvoriť dobrú východiskovú pozíciu pred play off. Po základnej časti by sme chceli byť medzi 4. až 6. miestom. Náš rozpočet 25 miliónov korún je pre slovenskú extraligu postačujúci. Neplatíme prevádzku zimného štadióna. Je to v réžii mesta. Permanentka u nás stojí 1300 korún, lístky na zápasy 50 a 40 korún."

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk