Liptovsky Mikulas ziada zmenu vysledku

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 24. marca (SITA) - Štatutárni zástupcovia hokejového klubu HK 32 Liptovský Mikuláš žiadajú o zvolanie mimoriadneho zasadnutia správnej rady Združenia oddielov a klubov hokejovej exraligy Slovenskej republiky na stredu 24. marca o 16.15 h v priestoroch zimného štadióna HC Košice vo veci prerokovania námietky k výsledku tretieho štvrťfinálového stretnutia play off medzi HC Košice a HK 32 Liptovský Mikuláš. Dôvodom je predloženie námietky Liptovského Mikuláša k výsledku zápasu spolu s dokumentáciou preukazujúcou, že v 13. minúte prvého predĺženia strelil hráč HK 32 Juraj Halaj regulárny gól. Neuznaním tohoto gólu došlo k športovému, ako aj finančnému poškodeniu HK 32 Liptovský Mikuláš. Na mimoriadnom zasadnutí správnej rady ZOK HESR bude HK 32 navrhovať, aby výsledky zápasu bol pozmenený v ich prospech s výsledkom 2:3. V prípade, že Správna rada ZOK HESR nerozhodne v prospech HK 32, bude si klub spôsobenú škodu, ako aj škody spôsobené jednotlivým hráčom, uplatňovať cestou príslušného súdu voči tým, ktorí podnetnú škodu spôsobili. O stanovisko k vzniknutej situácii požiadala tlačová agentúra SITA aj predsedu ZOK HESR Jána Stanovského. "Zasadnutie správnej rady ZOK HESR som zvolal na štvrtok o 12.00 h pred zasadnutím výkonného výboru SZĽH v Bratislave. O požiadavke funkcionárov Liptovského Mikuláša som sa dozvedel o trištvrte na dve. Byť o štvrť na päť v Košiciach nie je však v ľudských silách. Žiadosťou HK 32 sa mám povinnosť zaoberať, ale výsledok je už vopredu známy. Súťažný poriadok hovorí jasnou rečou. V Košiciach zlyhal ľudský faktor a výsledok ostane v platnosti. Všetci si určite pamätajú, keď dal Maradona gól rukou, alebo keď Inter vyhral nad Prešovom vo futbalovej superlige gólom z vymyslenej penalty v 90. minúte. Nikto nechcel výsledok stretnutia meniť," povedal Ján Stanovský.