HC Košice - MHC Martin 2:1

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 3. kolo: HC Košice - MHC Martin 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Hokej - Slovenské Telekomunikácie extraliga - 3. kolo:

HC Košice - MHC Martin 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 5. Sabol (Ščibran), 37. Sabol (Nádašdi) - 58. Kotlárik (Lezo, Riečičiar)
Zmeny: 34. P. Frühauf za Kledrowtza - 41. Martin so Pšenkom a Magdoškom, vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: 29. Kledrowetz na 10+DKZ za nešp. správanie - 59. Stančok 5+DKZ za narazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bodák - Gajan, P. Grečko, 2000 divákov

Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Nádašdi, Vorobel, M. Segľa, Ščibran - Škovira, Kroták, Špilár - M. Ihnačák, Sabol, Drotár - Kövér, Kmiť, K. Kováč - Kristián, Holečko, Gajdoš
Martin: Rovnianek - Kováčik, Stančok, Schneider, Česnek, Michnáč, R. Böhme - Riečičiar, Lezo, Kotlárik - Baranyk, J. Krišák, Beutel - M. Kováč, Mahdalík, Važan - Špirko, Šimurda, R. Sýkora

Košičania boli od začiatku aktívnejší, no šance Holečka i Krotáka sa ešte gólom neskončili. V 5. min však Ščibranovu strelu Sabol dorazil do martinskej bránky. V akcii bol aj domáci Šimonovič, ale ten si aj na dvakrát poradil s Riečičiarom. V druhej polovici II. tretiny hrali domáci najskôr presilovku piatich proti trom, ale ani Škovira ani Segľa na Rovnianka nevyzreli. Až pri presilovke piatich proti štyrom Sabol po druhý raz v stretnutí trafil do čierneho. Hneď v úvode III. tretiny počas presilovky Špilár nevyužil sólový nájazd. Na vynikajúcom Rovniankovi stroskotal aj Kováč po akcii Kmiťa. Hosťom sa podarilo zápas zdramatizovať, keď v 58. min znížil na 1:2 Kotlárik po spolupráci s Lezom a Riečičiarom.

Hlasy trénerov:

Róbert Spišák (tréner Košíc): "Vzhľadom na vývoj zápasu mohol byť výsledok aj prijateľnejší. Boli sme však v koncovke málo dôrazní. Nechcem znižovať výkon vynikajúceho brankara Rovnianka, ale pomalou koncovkou sme mu dosť pomohli. Spokojní sme akurát s tromi bodmi."

Milan Hovorka (tréner Martina): "Prvá a tretia tretina boli vyrovnané. V druhej časti hry sme urobili zbytočné fauly a dostali sme sa pod tlak. Domáci boli vyrovnaným súperom, chlapcom ďakujem za bojovný výkon. Len mi je ľúto,že druhý zápas po sebe sme prehrali tesne 1:2."